Польща наростила експорт замороженої чорної смородини в тому числі за рахунок збільшення попиту з боку Білорусі - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Польща наростила експорт замороженої чорної смородини в тому числі за рахунок збільшення попиту з боку Білорусі

В 2018 році Польщі вдалося суттєво збільшити експорт чорної смородини як в натуральному, так і в грошовому вираженні. Про це повідомляють аналітики Української плодоовочевої асоціації (УПОА) з посиланням на сайт FreshMarket. При цьому експерти підкреслюють, що самі польські фермери залишилися вкрай незадоволені сезоном реалізації чорної смородини як на свіжому ринку, так і на переробку.

 

Зокрема, за даними Головного управління статистики Польщі (GUS), за минулий рік ця країна відвантажила на зовнішні ринки 45 тис. тонн замороженої смородини, а це на 13% перевищує показники 2017 року. В грошовому еквіваленті експорт вказаної продукції виріс ще більш суттєво – одразу на 27% і досяг 93 млн. злотих або 21,9 млн. євро.

 

Збільшення експорту в цьому сегменті галузеві експерти пов’язують в тому числі із зростанням попиту з боку Білорусі, на долю якої приходиться більша частина поставок, а також країн ЄС. Зокрема, Польща відвантажила в Білорусь 16,5 тис. тонн замороженої смородини, тобто на 15% більше, ніж в 2017 році. Друге місце за Німеччиною, яка в 2018 році імпортувала 9,8 тис .тонн польської замороженої смородини, як і рік до того. Третє місце розділили між собою Великобританія та Нидерланди – поставки в цих напрямках склади по 4 тис. тонн. При цьому зазначимо, що Великобританія збільшила обсяги закупівлі цієї продукції вдвічі, а Нидерланди – на третину у порівнянні з показниками 2017 року.

 

Проте варто підкреслити, що самі фермери вважають сезон 2018 року незадовільним як в плані реалізації на свіжому ринку, так і з огляду на продажі на переробку. Не дивлячись на те, що сезон реалізації був коротший, ніж зазвичай, через погоду, а сам врожай менший через посуху та спеку, ціни на цю ягоду навіть під кінець сезону були найнижчими мінімум за останні 6 років.  Заважаючи на це, багато з садоводів заявили, що цей бізнес перестав бути рентабельним та оголосили про свої наміри повністю відмовитись від вирощування смородини.

 

Fruit-ukraine.org