Цього тижня український ринок очікує зниження цін на суницю садову - аналітики - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Цього тижня український ринок очікує зниження цін на суницю садову – аналітики

Поліпшення погодних умов в південних регіонах України з понеділка 27 травня може привести до різкого зниження середніх цін на суницю садову (полуницю) у південних регіонах країни.

Про це повідомляють виробники ягоди з Херсонської та Миколаївської областей. У цих регіонах очікується підвищення середньодобових температур до 28-30 градусів за Цельсієм, що призведе до прискорення дозрівання суниці і підвищенню її пропозиції на ринку.

За інформацією проекту EastFruit, якщо минулого тижня середні оптові ціни на суницю садову в Україні не опускалися нижче 35-40 грн / кг ($ 1,33-1,52 за кг), то вже до кінця дня в неділю вони почали знижуватися в південних і східних регіонах країни. Зокрема, з’явилися пропозиції суниці навіть дешевше 30 грн / кг ($ 1,14 за кг). Аналітики вважають, що оптова ціна на суницю садову може вже до середини тижня опуститися нижче одного долара за кг в південних регіонах країни і продовжить знижуватися.

Певну підтримку цінам надають несприятливі погодні умови в західних регіонах країни, де тривають проливні дощі. Вони не тільки відтягують початок сезону дозрівання ягоди, а й призводять до втрати частини врожаю. Ми вже писали про те, що виробники суниці на Закарпатті змушені прибирати ягоду по щиколотки у воді.

Внаслідок цього, в центральних регіонах України в даний час домінує ягода з південних регіонів, в той час як поставки із Закарпаття помітно знизилися.

Відзначимо, що в умовах нестабільної погоди у виграші виявляються ті фермери, які вирощують суницю садову в закритому ґрунті. Крім зниження ризиків негоди, виробники також можуть забезпечити більш високу якість ягоди, знизити витрати на захист від шкідників і хвороб, збільшити середню врожайність і отримати продукцію раніше інших. Однак головним фактором успіху є, звичайно ж, якість продукції – в умовах, коли ринок насичений пропозиціями, оптовики і мережі супермаркетів вибирають продукцію більш якісну. Решта ж змушені стимулювати продажі лише одним способом – зниженням цін, тобто зниженням власного доходу.

Очікується, що постачання на ринок суниці відкритого ґрунту з центральних регіонів України почнеться вже в кінці поточного тижня, а це вже приведе до ще більш істотного зниження цін на ягоди. На цьому ж тижні почнеться заморозка ягоди і закупівля суниці для потреб інших видів переробки. З огляду на прогнозований високий попит на українську ягоду в Європі в новому сезоні і розширення географії експорту українських заморожених ягід, початок сезону переробки має сприяти утриманню цін на більш-менш прийнятному для фермерів рівні.

Fruit-Ukraine.org