Турецький та польський імпорт сприяє зниженню ціни на тепличні томати в Україні - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Турецький та польський імпорт сприяє зниженню ціни на тепличні томати в Україні

Погодні умови в Україні впродовж минулого тижня сприяли поступовому збільшенню пропозиції тепличних овочів на ринку, повідомляють аналітики УПОА.

Так, на ринку тепличних огірків, де цінова ситуація ще донедавна могла змінюватись декілька разів на тиждень, чітко встановилася негативна цінова динаміка, й на кінець звітного періоду огірки в Україні  пропонувалися у межах 14-18 грн/кг, що майже повністю співпадало з показниками минулого сезону. Окрім якісної продукції, на ринок продовжували постачатись нові обсяги й некондиційного огірка, але продати такий товар дорожче 10 грн/кг було практично неможливо.

Третій тиждень поспіль аналітики УПОА фіксують поступове зниження цін на тепличні томати в Україні, і є два вагомих фактори, які призводять до подібного розвитку подій. В першу чергу, на фоні стабільного попиту на помідори в Україні, постійне збільшення обсягів продукції на ринку спонукає продавців постійно переглядати ціни у бік зниження, тим самим, намагаючись активізувати темпи збуту. А другим, не менш важливим чинником, є стабільні поставки томатів виробництва Польщі та Туреччини на український ринок.

Якщо звернутись до цифр, то на кінець минулого тижня імпортний томат в Україні пропонувався від 23 грн/кг, а місцеву продукцію намагались реалізовувати від 26 грн/кг.

Fruit-Ukraine.org