УПОА займається питанням остаточного відкриття індійського ринку для українських виробників яблука - УПОА Українська плодоовочева асоціація

УПОА займається питанням остаточного відкриття індійського ринку для українських виробників яблука

Ситуація з режимом поставок українського яблука до Індії залишається не зрозумілою. Про це заявив директор Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Федір Рибалко, коментуючи питання потенційних можливостей для українських експортерів у зв’язку з введенням мита Індією на поставки яблука з США

«До початку експортних відвантажень яблука нового врожаю з України залишилося лише трохи більше двох місяців, а ринок яблука Індії, як і раніше, остаточно для України не відкрито. Пробні десять поставок яблука в цьому сезоні були здійснені без будь-яких істотних зауважень, проте індійська сторона так і не дала остаточної відповіді щодо відкриття ринку для української продукції, але Українська плодоовочева асоціація (УПОА) вже займається цим питанням в надії прояснити ситуацію до початку сезону, тому що кількість запитів на поставку українського яблука з боку імпортерів з Індії постійно зростає», говорить Федір Рибалко, керівник УПОА.

У свою чергу, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак нагадав, що Індія кілька років тому повністю заборонила імпорт яблука з Китаю, і катастрофи не сталося – імпортери швидко знайшли йому заміну і обсяг імпорту продовжував зростати. Отже, на його думку, підвищення імпортних мит на яблуко з США приведе до зниження імпорту з цієї країни, але заміна і для цього яблука знайдеться, адже в світі немає дефіциту яблука. “Чи зможе Україна скористатися цією можливістю – залежить лише від України та українських експортерів. Якщо вони консолідують свої зусилля, вирішать питання доступу до ринку і питання якості продукції, то можуть в наступному сезоні поставити в Індію не менше 10 тис. тонн свіжого яблука»,-  вважає Андрій Ярмак.

«Звичайно, теоретично, Україна могла б поставити в Індію і 50 тис. тонн, проте потрібно реально дивитися на речі – яблука такої якості, необхідних сортів, необхідного калібру, яке б доїхало до Індії, напевно буде набагато менше. Тим більше, що не менш прибутковим буде експорт яблука в Сінгапур, Малайзію, ОАЕ, Саудівську Аравію та інші країни, з якими ми зараз дуже активно розвиваємо торгівлю свіжими фруктами українського виробництва. У ці країни теж підуть ті ж сорти, що користуються попитом в Індії і там теж високі вимоги до якості яблука і складна логістика», – говорить Андрій Ярмак.

Аналітики проекту EastFruit відзначають, що в цьому сезоні в Україні може вирости виробництво якісного яблука перспективних сортів, а виробництво промислового яблука для переробки в яблучний концентрат, навпаки може різко знизитися. Тому вже зараз українським садівникам потрібно активізувати пошук імпортерів яблука і посилити тиск на уряд з метою відкриття нових ринків збуту. УПОА вже активував процес лібералізації доступу України до ринку яблук Єгипту, який став одним з ключових для Польщі в сезоні, що минає.

Fruit-Ukraine.org