Наплив продукції низької якості послабив попит на українському ринку яблука - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Наплив продукції низької якості послабив попит на українському ринку яблука

Протягом  останнього тижня ціни на яблуко в Україні трохи знизилися. Такі тенденції фермери пояснюють зниженням попиту на якісні яблука, а також збільшенням пропозиції яблук, які непридатні для тривалого зберігання.

Так, згідно з даними цінового моніторингу проекту EastFruit, на даний момент українські садівники готові відвантажувати яблука за ціною 9-15 грн / кг ($ 0,23-0,34 / кг), що в середньому на 8% дешевше, ніж в кінці минулого робочого тижня. При цьому найбільш дорогими є яблука сорту «Голден Делішес» (Golden Delisious) і «Гала» (Gala).

Оптові компанії та роздрібні мережі України також відзначають незначне послаблення попиту на яблуко в останні два тижні. Учасники ринку пояснюють зниження активності покупців великим напливом продукції низької якості, яку садівники прагнуть збути в першу чергу і згодні поступатися в ціні на такі фрукти.

Варто додати, що на сьогоднішній день ціни на яблука в Україні в середньому в 1,8 рази вище торішніх, що обумовлено зниженням виробництва яблук не тільки в Україні, але і в країнах ЄС в цілому. Як відзначають самі садівники, вони сподіваються на активізацію попиту на продукцію ближче до кінця грудня, коли традиційно зростає купівельна активність напередодні новорічних свят.

Fruit-Ukraine.org