УПОА презентувала в Мінекономрозвитку напрацювання щодо держпідтримки 2020 - УПОА Українська плодоовочева асоціація

УПОА презентувала в Мінекономрозвитку напрацювання щодо держпідтримки 2020

Сьогодні, 2 січня, відбувалася перша в цьому році зустріч представників галузевих асоціацій з заступником Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарасом Висоцьким. Сьогоднішня нарада була присвячена обговоренню пропозицій аграрних асоціацій щодо державної підтримки в 2020 році. В заході взяли участь більше 50 представників галузевих асоціацій, які презентували свої напрацювання та пропозиції. Зокрема, менеджер з зовнішньоекономічної діяльності Української плодоовочевої асоціації Богдан Рибалко запропонував представникам Міністерства звернути увагу на питання експортної субсидії та зниження ставки ПДВ на овочі та фрукти.

 

 

«Однією з ідей УПОА є отримання експортної субсидії. У випадку, якщо зробити прив’язку до маси експортованої продукції, питання з корупцією буде вирішено, адже така схема є доволі відкритою та прозорою. Наприклад, коли ви експортуєте яблука, ви отримуєте певну компенсацію за те, що реалізували яблука за кордон, а не залишили їх в Україні. Очевидно, що така схема має ряд переваг. Перш за все, коли мова йде про експорт – це завжди додана вартість та валютна виручка. По-друге, це ідея створення деякого бюджету, який можна використовувати як на створення робочих місць, так і на підвищення заробітної плати працівників», – пояснює пропозицію Української плодоовочевої асоціації Богдан Рибалко.

 

 

Стосовно питання зниження ставки ПДВ на овочі та фрукти, заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України прокоментував, що це питання вже обговорюється, і представники уряду розуміють, як вплине зниження на плодоовочевий сектор та бюджет загалом. Тарас Висоцький зауважив, що це питання буде одним з першочергових на подальших зустрічах з представниками асоціацій.

 

Також, інші учасники сьогоднішньої зустрічі наголошували на тому, що потрібно вносити деякі зміни в порядок розподілу коштів, оскільки частина потреб, які на сьогоднішній день існують в галузі ягідництва не закриті державними програмами, актуальні на сьогодні. На думку, представників асоціацій програми, які працювали в минулому році були доволі ефективними і їх потрібно залишати і в поточному році. Більше того, потрібно звертати увагу на якість та продукцію, яка відповідає міжнародним нормам. Також, для ягідництва, як для експортно-орієнтованої галузі потрібно будувати інфраструктуру. По-перше, необхідно вводити холодильники меншої ємності, ніж існують на сьогоднішній день. Більше того,експерти зауважували, що холодильники є необхідною технологічною складовою холодного ланцюга для ягід, незалежно від того чи це свіжий ринок, чи заморозка. Ще одним важливим питання в сегменті ягід є закритий ґрунт. Якщо говорити про заморозку, то на європейському ринку Україна є доволі великим гравцем, в той час як на свіжому ринку українська продукція майже не представлена. Зміна клімату та зростаючі вимоги з якості ягід вимагають від українських виробників переходити на закритий ґрунт. При цьому без допомоги держави та часткової компенсації теплиць і тунелів здійснити цей перехід доволі складно.

 

 

В завершенні сьогоднішньої наради заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький виділив декілька основних напрямків, на які звертали увагу представники профільних асоціацій: це зміна податкового законодавства, компенсація придбання сільськогосподарського обладнання та техніки і доступ виробників до кредитних ресурсів.  Також, заступник Міністра вказав на два сегмента, які потребують змін в програмах державної підтримки – це садівництво та тваринництво, у тому числі і компенсація переробки за цими напрямами.

 

 

«Сподіваємося, що представники Уряду дослухаються до порад учасників наради та внесуть зміни в порядок розподілення коштів на поточний рік. Варто зазначити, що незважаючи на зацікавленість великої кількості представників агробізнесу в сьогоднішньому заході, були вислухані думки та пропозиції усіх учасників наради. Маємо надію, що плідна співпраця профільного Міністерства з галузевими асоціаціями продовжиться протягом року, так як, асоціації, як ніхто інші розуміють проблеми українських виробників»,- зазначає Катерина Звєрєва.

 

 

Нагадаємо, що УПОА відстоює інтереси виробників та експортерів плодоовочевої продукції і неодноразово брала участь у засіданнях та задавала питання відносно підтримки садівників, компенсації посадкового матеріалу, холодильників з РГС, сортувальних ліній, морозильних камер, заборон експорту плодоовочевої продукції, а також відкриття нових ринків збуту. У вересні 2019 році УПОА вплинула на відкриття ринку ЄС, який декілька днів був недоступний для експортерів плодоовочевої продукції.

 

Fruit-Ukraine.org