Спрощення оподаткування плодоовочевого бізнесу дозволило б залишити сезонних працівників для роботи в українських господарствах – Катерина Звєрєва (ВІДЕО) - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Спрощення оподаткування плодоовочевого бізнесу дозволило б залишити сезонних працівників для роботи в українських господарствах – Катерина Звєрєва (ВІДЕО)

Держава лише б виграла, якщо дозволила б реалізовувати фермерам власноруч вирощені ягоди та фрукти за спрощеною процедурою, наприклад, за наявності лише паспорта, як це зроблено у Молдові, а господарствам, що купують таку продукцію, знизила оподаткування. Це мотивувало б людей не їхати за кордон, а займатися підприємницькою діяльністю на своїх земельних паях, розвиваючи галузь плодоовочівництва.

Таку думку висловила директорка з розвитку Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Катерина Звєрєва у коментарі Douche Well, відповідаючи на питання журналістів про необхідні кроки з боку держави, які б могли залишити сезонних працівників в Україні, не виїжджаючи для роботи у фруктових садах та на ягідних плантаціях європейських країн. 

«Сьогодні 90% плодоовочевої галузі України знаходиться в тіні з причини високих податків для бізнесу. Саме тому, одним з рішень даної проблеми було б зниження ставки ПДВ хоча б до рівня 8-10%»,- зазначила Катерина Звєрєва.

Катерина Звєрєва також вважає, що розвитку галузі сприятиме й впровадження 5%-го податку на реалізацію плодоовочевої̈ продукції̈ на суму до 500 тис. грн – без необхідності надавати купу довідок (тільки паспорт та код). Цей податок сплачує покупець і зараз ця ставка становить нереальні 19,5%.

Водночас директорка з розвитку УПОА висловила впевненість, що «люди, які виїжджають на заробітки до європейських країн – це скарб України».

«Тому що вони не тільки заробляють гроші, які потім можуть інвестувати в Україну, у створення власних господарств за європейським зразком, але це також й люди, що навчаються сучасним технологіям вирощування, доробки і реалізації плодоовочевої продукції»,- зазначила Катерина Звєрєва.

Як зазначається в сюжеті Douche Well, на сьогодні українські ягідні господарства поки не мають таких виробничих потужностей, на відміну від країн ЄС, щоб задіяти тисячі робітників. Втім, ситуація поволі змінюється.

Так, директор з розвитку ТОВ «Нікдарія», що займається вирощуванням ягоди, Євген Харлан говорить, що з кожним роком кількість людей, які потрібні для роботи в його господарстві, зростає в геометричній прогресії.

«Відповідно, щороку ми вдвічі збільшуємо збір ягоди. І така ситуація відбувається не тільки в нас, а й в багатьох інших господарствах, що були засновані протягом останніх 3-5 років»,- розповів Євген Харлан.

Він також повідомив, що в найближчі роки Україну очікує справжній бум з точки збору лохини. 

Деталі – дивіться у відеосюжеті:

Fruit-Ukraine.org