В Україні знижуються ціни на коренеплоди - УПОА Українська плодоовочева асоціація

В Україні знижуються ціни на коренеплоди

Останні кілька тижнів на українському ринку спостерігається надлишок пропозиції коренеплодів з місцевих господарств, повідомляють аналітики проєкту EastFruit. За словами фермерів, продажі сьогодні ведуться час від часу і виключно невеликими партіями. Крім того, покупці нерідко наполягають на зниженні цін, посилаючись на велику кількість пропозиції даних овочів на ринку.

 

Сьогодні моркву фермери пропонують до продажу по 3-5 грн/кг ($ 0,11-0,18/кг) в залежності від якості і обсягу партії, тоді як ще минулого тижня ціна на дану продукцію була в середньому на 20% вище, ніж сьогодні. Тим часом буряк виробники готові відвантажувати по 2-3,5 грн/кг ($ 0,07-0,12/кг), що в середньому на 16% дешевше, ніж тижнем раніше. При цьому попит на коренеплоди на сьогоднішній день досить невисокий, тоді як пропозиція даної продукції постійно збільшується через сезонний фактор.

 

Відзначимо, що на даний момент морква в Україні все ж реалізовується в середньому на 11% дорожче, ніж в кінці вересня 2019 року. Буряк за рік навпаки знизився в ціні в середньому на 22%. При цьому фермери поки не очікують поліпшення ситуації, оскільки пропозиція моркви і буряка на сьогоднішній день надмірне, а розвантажити ринок поки не вдається через невисокі темпи реалізації.

 

Fruit-Ukraine.org за інформацією EastFruit