Шкідники та імпортна продукція: український фермер назвав основні труднощі у вирощуванні томатів - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Шкідники та імпортна продукція: український фермер назвав основні труднощі у вирощуванні томатів

Через стрімке поширення в Україні шкідника пасльонових – південноамериканської томатної мінуючої молі Tuta absoluta – пояснюється висока собівартість продукції томатів.

Про це розповів фермер Сергій Соколов з села Водяне Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області.


Як пише AgroTimes, Сергій має 2 га теплиць, вирощує огірки й томати. У цьому районі – найбільша концентрація плівкових теплиць в Україні.

«Минулого року я витратив на боротьбу з південноамериканською томатною міллю у своїх теплицях 70 тис. грн, а цього року – у півтора рази більше. Тож можу лище сподіватися, що витрати все-таки окупляться», – поділився фермер. 

Сергій Соколов розповів, що за нинішніх умов складно планувати наступний сезон. Висока ймовірність того, що дедалі більше фермерів відмовлятимуться від вирощування томатів, особливо в другому обороті. Окрім шкідників, стабільно працювати фермерам заважає імпорт.

«Зараз ціна на вітчизняні томати хороша, можна заробляти. Але ж щойно масово піде імпортна продукція, ціна одразу просяде. Зазвичай це спостерігається в 20-х числах жовтня. Тобто в період, коли ціна мала б зростати на фоні зростання виробничих витрат на опалення теплиць, вона починає знижуватися. Фермерам і так складно, російський ринок закрився, Крим і Донбас нам недоступні, так ще й імпорт тисне. Вітчизняних виробників держава не захищає, імпорт не обмежує. Фермери виходять із ситуації, як самі собі знають», – сказав Сергій Соколов.

Fruit-Ukraine.org