Ціни на тепличні томати в Україні майже на чверть вищі за минулорічні - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Ціни на тепличні томати в Україні майже на чверть вищі за минулорічні

Ціни на тепличні томати в Україні на минулому тижні продовжували поступово зростати.

Про це повідомляють аналітики проєкту EastFruit.

Дану ситуацію, учасники ринку пояснюють активним попитом в умовах скорочення пропозиції цієї продукції. Вибірки томатів в комбінатах зменшилися через похолодання в більшості регіонів країни. Крім того, в продаж практично не надходив дешевший ґрунтовій томат.

У підсумку представники тепличних комбінатів знову отримали можливість підвищити відпускні ціни. Так, на сьогоднішній день тепличні томати надходять у продаж по 18-23 грн / кг ($ 0,64-0,81 / кг), що в середньому на 20% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

Причиною такої ситуації, за словами продавців, є вельми обмежена пропозиція томата на ринку. Більшість дрібних виробників на цей момент практично завершили реалізацію і пропонують томати тільки дрібним оптом, при цьому якість такої продукції часто невисока. У той же час, збори в стаціонарних теплицях також залишаються малооб’ємними, тому комбінати відпускають продукцію також невеликими партіями.

Наприкінці минулого робочого тижня томати закритого ґрунту в Україні вже коштували в середньому на 23% дорожче, ніж в аналогічний минулорічний період. Більш того, багато виробників заявляють про свій намір вже на поточному тижні зробити чергові спроби підвищити ціни в даному сегменті, оскільки, навіть після подорожчання попит на томати залишається досить високим.

Fruit-Ukraine