Українські садівники вимушені знижувати ціни на яблуко через відсутність або нестачу потужностей для зберігання - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Українські садівники вимушені знижувати ціни на яблуко через відсутність або нестачу потужностей для зберігання

На українському ринку яблук розширився діапазон цін, і якщо в кінці минулого робочого тижня угоди укладалися за 9-15 грн / кг ($ 0,32-0,53 /), то вже на сьогоднішній день ціни варіюються в межах 7-17 грн / кг ($ 0,25-0,61 / кг).

Такі дані наводять аналітики проєкту EastFruit. Зазначається, що вартість формується, в першу чергу, в залежності від сорту та якості продукції, а також від інших умов угоди. Варто відзначити, що на даний момент на ринку України домінують такі основні сорти, як «Голден Делішес», «Джонаголд», «Гала», «Айдаред» і «Ренет Симиренка».

На оптові ринки стали надходити все більш об’ємні партії яблук, в основному середньої та низької якості, що не підлягають тривалому зберіганню, а також продукція з тих господарств, де потужностей для зберігання немає взагалі або вони не обладнані належним чином. Ці садівники змушені регулярно знижувати відпускні ціни на свою продукцію, а власники більш якісних фруктів, в цей же час все частіше роблять спроби підвищувати цінники на нові партії яблук, призначених для мереж супермаркетів.

Продавці на оптових ринках при нинішньому зростанні пропозиції повідомляють, що попит залишається більш ніж стриманий, і навіть здешевлення продукції не відбивається на активності торгівлі.

Тим часом садівники, які працюють з рітейлом, заявляють про відсутність проблем зі збутом: роздрібні мережі навіть точково збільшують обсяги нових партій яблук, що і надає підтримку зростанню цін в цьому сегменті.

Також варто відзначити, що на українському ринку присутні і несуттєві обсяги яблук преміум-класу, ціни на які варіюються в межах 18-21 грн / кг ($ 0,64-0,75 / кг). Виробники такої продукції повідомляють про стабільний попит, в зв’язку з чим ціни вдається утримувати кілька тижнів поспіль.

Fruit-Ukraine.org