Учасники УПОА обговорили з колегами нагальні питання садівництва та експорту - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Учасники УПОА обговорили з колегами нагальні питання садівництва та експорту

Перспективи й альтернативні шляхи експорту українського яблука врожаю 2021 року, участь українських компаній у Fruitlogistica Berlin 5-7 квітня 2022 року, додаткові схеми експорту майбутнього врожаю ягід та кісточкових фруктів – ці та інші питання були обговорені під час онлайн-зустрічі українських виробників фруктів та ягід, а також галузевих експертів. Ініціював проведення зустрічі “Садівництво та експорт – нагальні питання” економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак. На зустрічі були присутні й учасники Української плодоовочевої асоціації, зокрема, президент УПОА Тарас Баштанник.

Обговорювалися питання можливості постачання продукції українських садівників до супермаркетів країн ЄС. Йшлося також про шляхи експорту, логістичні ланцюжки, можливості транспортування продукції через порти Румунії, поки українські порти заблоковано. Це дозволить не втрачати присутності на ринках Африки, Близького Сходу та Азії.

“Олександр Пахно та Тарас Баштанник працюють з логістами та найближчим часом знайдуть рішення. Вони вже частково є, хоч і не ідеальні. У нас є дуже круті контакти по експорту заморозки фруктів та ягід. Не опускайте руки наскільки це можливо, бо потім відновлювати все буде складніше. Робимо кожен що може і рухаймося разом до перемоги!”, – зазначив Андрій Ярмак.