Українські аграрні спільноти виступили проти об’єднання Мінагрополітики - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Українські аграрні спільноти виступили проти об’єднання Мінагрополітики

Сьогодні більше 30 голів різних профільних аграрних асоціацій України зустрілися з міністром аграрної політики та продовольства Миколою Сольським.  

 

Зустріч була присвячена резонансним подіям останніх днів. Йдеться передусім про звинувачення НАБУ у бік аграрного міністра. Про це в ексклюзивному коментарі для SEEDS розповів Президент Української Плодоовочевої Асоціації Тарас Баштанник, який був присутнім під час події.

 


Нагадаємо, Національне антикорупційне бюро України заявило, що ексголову аграрного комітету Верховної Ради – чинного міністра викрили на заволодінні державною землею на 291 мільйон гривень і спробі заволодіння землею ще на 190 мільйонів гривень.

Натомість аграрний міністр заявив, що йдеться про події 2017-2018 років, коли він був адвокатом і не був ані міністром аграрної політики і продовольства України, ані головою комітету ВР з питань аграрної і земельної політики і пообіцяв, що «гарантує максимальну відкритість» для встановлення істини.


«Міністр в деталях описав суть питання, однак він не просив про підтримку. Будь-хто має право на власну позицію у будь-якому питанні. Я б закликав передчасно не спекулювати на цьому інциденті. Тільки суд вирішить в чому була правда.

 

Насправді, це питання виникло саме зараз не просто так. Ніхто не коментує цю справу взагалі. Однак остаточне слово по цій справі має тільки суд, все інше – це спекуляція і пусті балачки. Не можна передчасно людину ані звинувачувати, ані захищати, – суд і слідство розбереться, що було, а що ні», – розповів Тарас Баштанник.

 


Президент Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Тарас Баштанник

 

Однак набагато більше часу під час зустрічі з аграрним міністром приділялось обговоренню іншого питання. Інформація про те, що Мінагрополітики можуть знову об’єднати з Мінекономіки, неабияк стурбувала агроспільноту, каже Президент УПОА.

 

«Всі аграрні асоціації України категорично проти будь-яких розмов про об’єднання чи ліквідацію міністерства. Аграрна галузь сьогодні одна з найважливіших, і взагалі, чи не єдина з точки зору хоч якоїсь економічно активності в країні та будь-якого експортного потенціалу.

 

Тому всі ми – я, як представник Української Плодоовочевої Асоціації, та представники інших аграрних асоціацій будемо формувати відповідне звернення і до прем’єр-міністра, і до президента про те, щоб навіть думки не було про об’єднання чи ліквідацію міністерства. Тут всі голови асоціацій мають спільну позицію: цього допустити неможна», – наголосив Тарас Баштанник.

 

За його словами останнім часом роботу міністерства сільського господарства можна в цілому розцінити доволі позитивно. Робота міністра та Мінагрополітики викликає довіру, наголосив Президент УПОА.

 

 

УПОА