У українських виробників є унікальна можливість налагодити експорт до найбільшого он-лайн супермаркетуАзії! - УПОА Українська плодоовочева асоціація

У українських виробників є унікальна можливість налагодити експорт до найбільшого он-лайн супермаркетуАзії!

У українських виробників наразі є безпрецедентна можливість налагодити прямий експорт до найбільшої онлайн мережі азійського регіону RedMart, що входить до Alibaba Group. Про це на своїй сторінці в Facebook заявив Андрій Ярмак, економіст інвестиційного центру ФАО. При цьому він підкреслив, що мова йде по поставки саме готової продукції виключно у роздрібній упаковці та від власною торговою маркою.

«Наразі на сайті RedMart вже є окрема сторінка, присвячена продуктам із України. Досягти цього вдалося завдяки плідній та активній праці як українських компаній, так і Посольства України, сприянню ФАО, ЕБРР, УПОА та наших колег із Сингапуру», – наголошує експерт.

 

За даними Андрія Ярмака, через он-лайн мережі в Сінгапурі продається вже приблизно 10% всіх продуктів харчування.

 

«А RedMart – це найбільший магазин. Поки що важко говорити, скільки можна продати конкретного продукту – про нас не знають. Тому, я думаю, обсяги будуть обмеженими на першому етапі. Але тест-драйв наших продуктів показав, що споживачі дуже позитивно на них реагують, тому продажі будуть точно зростати. Просто так до каталогу нас не включили б. Я рекомендую не шкодувати грошей на рекламу в цій мережі, до речі!», – підкреслює Андрій Ярмак.

 

Експерт наголошує, що всі без виключення роздрібні мережі Сінгапуру та регіону відслідковують асортимент RedMart. Включення в каталог цієї мережі – це чудова реклама на весь регіон і можливість вийти в традиційні мережі та на регіональних дистрибуторів. Крім того, потрапивши до цього каталогу, українські виробники можуть спокійно розсилати пропозиції іншим учасникам з гіпер-посиланням на свої продукти в RedMart.

 

«Які продукти краще пропонувати? Fresh-група там зростає, але обсяги відверто маленькі. Тому до RedMart краще заходити з упакованими продуктами. Пакування має враховувати місцеві особливості і продукт має бути преміальної якості. З продукцією категорії Fresh краще заходити до RedMart тільки якщо маєш вже продажі в інших мережах. Я б відмітив наступні категорії, що можуть продаватися там: крупи, борошно, олія (в т.ч. органічна), соки NFC (не з концентрату), а також соуси, джеми, заморозка, кондитерські вироби, мед, горіхи, молочні продукти, цукор тощо», – радить пан Ярмак.

 

При цьому він наголошує, що ФАО, ЕБРР та УПОА готові сприяти подальшому розвитку експорту українських продуктів до Сингапуру. Мінімальні вимоги до учасників:
– вільна англійська у співробітників та керівництква (перекладач – не варіант);

– готовність постачати продукцію в роздрібні мережі, наявність роздрібної упаковки з етикетками та дизайном англійською мовою;

– наявність інформативного веб-сайту англійською мовою;
– наявність GlobalGAP для виробників та HACCP для переробників, органічної сертифікації для органіків. Наявність сертифікату Halal – додаткова перевага.
– досвід постачання продукції в мережі супермаркетів Україна та за її межами, досвід торгівлі з країнами поза межами СНД;
– розуміння логістики до Азії та готовий розрахунок витрат на постачання;
– розуміння власних конкурентних переваг на цих ринках.

 

Це значно прискорить процес та підвищить шанси на плідну співпрацю з мережею.

 

Fruit-ukraine.org