Україні можуть відкрити доступ для експорту яблука на ринок Індії вже найближчими днями - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Україні можуть відкрити доступ для експорту яблука на ринок Індії вже найближчими днями

Найближчим часом Україна повинна отримати офіційне підтвердження можливості поставок свіжих яблук в Індію. На даний момент таке підтвердження не прийшло, але усна інформація про позитивне вирішення цього питання вже надійшла.

 

Про це повідомляє EastFruit з посиланням на власні джерела в Держпродспоживслужбі України. Втім, зазначається, що чиновники не змогли сказати, коли надійде офіційне підтвердження від індійських фітосанітарних органів.

 

За інформацією аналітиків Української плодоовочевої асоціації (УПОА), Індія входить в п’ятірку найбільших імпортерів яблук в світі, активно нарощуючи обсяги імпорту. «Зговірливість» індійський влади в питанні імпорту яблука з України, на думку керівника УПОА Федіра Рибалко, обумовлена ​​торговими війнами з США і Китаєм. Індія підвищує імпортне мито на яблуко з США у відповідь на підвищення американським урядом мит на імпорт сталі з Індії. Імпорт же яблук в Індію з Китаю – найбільшого регіонального експортера, в даний час взагалі заборонений. Спроби закуповувати яблуко в Польщі також були не дуже успішними, тому що виникло безліч проблем з твердістю яблука, неоднорідністю партій за якістю і логістикою.

 

УПОА знаходиться в контакті з імпортерами з Індії, і планує привезти кілька ключових індійських компаній до України для участі в торговому форумі на початку грудня, в рамках конференції «Овочі та фрукти України 2018» для переговорів з попередньо відібраними українськими постачальниками.

 

Під час участі у виставці Fruit Logistica Asia в Гонконзі, УПОА провела переговори з більш ніж 10 великими індійськими імпортерами, які висловили зацікавленість в придбанні українського яблука. Індійські імпортери, які спробували працювати з польським яблуком, відзначали різницю в таких параметрах як забарвленість і твердість українського яблука, а також більш глибокий смак в порівнянні з польською продукцією.

 

У минулому сезоні (липень 2017 – червень 2018) Індія ввезла 249 тис. тонн яблука. На третину менше, ніж у попередньому сезоні, коли імпорт досягав рекордних 370 тис. тонн. Це було обумовлено високими світовими цінами, дефіцитом яблука в Європі і неможливістю імпорту яблука з Китаю. При цьому, 57% всього яблука в Індію було ввезено з США, 15% з Чилі і 8% з Нової Зеландії. Великими постачальниками яблука в Індію в минулому сезоні були також Іран, Туреччина, Афганістан і Італія.