Україна може зробити перші поставки яблука до Індії вже в сезоні-2018/19 - Андрій Ярмак - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Україна може зробити перші поставки яблука до Індії вже в сезоні-2018/19 – Андрій Ярмак

Якщо будуть вирішені фітосанітарні формальності, то вже в сезоні-2018/19 Україна може зробити перші поставки яблука на ринок Індії. Про це заявив економіст інвестиційного департаменту ФАО Андрій Ярмак, повідомляє EastFruit.

 

“При цьому, обсяг поставок, швидше за все, не перевищить 150-200 тонн, з огляду на формальні обмеження і фізичну наявність яблука необхідної якості. Однак уже в наступному сезоні Україна може істотно наростити обсяги експорту яблука в Індію, оскільки ми бачимо рішучість українських садівників інвестувати в поліпшення якості вирощуваного яблука, а також в інфраструктуру зберігання, доробки та упакування продукції», – зазначив економіст ФАО.

 

При цьому найвищу середню ціну на поставлене в Індію яблуко в сезоні-2017/18 отримували Нідерланди, Нова Зеландія та Італія – від $1,2 до $1,3 за кг. Правда, при цьому, імпорт яблук з Нідерландів був порівняно невисоким. Польське яблуко продавалося в середньому по $ 0,93 за кг, а сезоном раніше – зовсім по $ 0,75 за кг, з доставкою в Індію. Дешевше ніж Польща пропонувала яблуко тільки Туреччина – по $ 0,91 за кг з доставкою в сезоні-2017/18.

 

За прогнозом аналітиків EastFruit, cередня ціна на яблуко, яке постачається в Індію в сезоні-2018/19, може трохи знизитися. Особливо активно знижують ціни на даний момент постачальники з Польщі та Туреччини, які намагаються збільшити свою частку ринку за рахунок дуже низької ціни, тому що не можуть конкурувати за якістю з яблуком з США, Італії, Чилі та Нової Зеландії.

 

UkraineFood.org