Україна в листопаді поновила рекорд з експорту яблук, вперше відвантаживши на зовнішні ринки більше 8 тис.тонн - УПОА - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Україна в листопаді поновила рекорд з експорту яблук, вперше відвантаживши на зовнішні ринки більше 8 тис.тонн – УПОА

Аналітики EastFruit повідомляють про різке зростання експорту яблук з України в листопаді 2018 року. За оцінками експертів, вперше місячний обсяг експорту яблука перевищив 8 тис. тонн, збільшившись по відношенню до листопада 2017 року більш ніж в півтора рази – на 55%. У порівнянні ж із жовтнем 2018 року експорт яблук з України виріс в 2,8 рази.

 

«Україна вперше в історії експортувала за місяць більше 8 тис.тонн яблука, якщо не брати до уваги лише українське яблуко. І хоча як і раніше значний обсяг експорту яблука з України, близько 51%, призначається для реекспорту до Росії, про що свідчать поставки в Білорусь і Молдову, зростання експорту по інших напрямках вражає, – вважає директор Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Федір Рибалко, – Позитивним моментом є збільшення відвантажень українського яблука в країни Євросоюзу, Близького Сходу і Південно-Східної Азії. За нашими оцінками, близько чверті всього яблука пішло в країни ЄС, щоправда половина з нього – це органічне яблуко для переробки на сік, пюре та яблучний концентрат. Крім того, вже близько 12% яблука експортується в країни Близького Сходу, а якщо не враховувати промислове яблуко, то частка Близького Сходу в експорті українського яблука вже становить 14% », – продовжує директор УПОА.
 

Цікаво відзначити, що лідером серед країн ЄС за обсягом імпорту українського яблука для свіжого ринку стала Болгарія, на яку припала майже половина всіх експортних відвантажень свіжого яблука з України в Євросоюз. Другим найбільшим імпортером стала Швеція з часткою близько 27% всього яблука для свіжого ринку, експортованого Україною в ЄС.

 

«Дуже приємно, що наші зусилля по просуванню експорту українського яблука в країни Південно-Східної Азії були не марними, про що говорять зростаючі показники відвантаження яблука преміальної якості з України до Сінгапуру, Малайзії, Гонконгу і Індонезію та Шрі-Ланку. У листопаді в ці країни було відправлено понад 230 тонн яблука преміальної якості, або більше 3% всього експортованого з України десертного яблука», – говорить Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

 

Учасники ринку сподіваються, що вже в грудні рекорд щомісячного експорту яблук з України буде оновлено.

 

Також УПОА, ФАО і ЄБРР запрошують всіх учасників ринку на тренінг з експорту свіжих фруктів на ринки країн Близького Сходу, ознайомитися з деталями якого можна за цим посиланням.

 

Тренінг передує найбільшому торговому форуму Fruit Trade Ukraine – Middle East, який відбудеться в Дубаї 28 березня 2019 року. В рамках форуму будуть організовані зустрічі з найбільшими імпортерами фруктів, овочів, ягід, горіхів і харчових продуктів на основі плодоовочевої продукції з країн Близького Сходу.

 

Fruit-ukraine.org