Експорт заморожених ягід з України продовжує бити рекорди - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Експорт заморожених ягід з України продовжує бити рекорди

Експорт заморожених ягід за перші сім місяців сезону-2018/19 (червень-грудень) вже майже зрівнявся з експортом за весь попередній сезон, повідомляють аналітики УПОА з посиланням на EastFruit.

 

Станом на кінець грудня було експортовано 37,4 тис. тонн зазначеної продукції, що на 34% перевищує показники попереднього сезону. Нагадаємо, за весь попередній сезон Україна відвантажила на зовнішні ринки 38,2 тис.тонн, тому рекорд експорту за сезон вже точно буде оновлено за підсумками січня 2019 року.

 

«Ми прогнозуємо, що в січні 2019 року експорт заморожених ягід з України вперше в історії перевищить 40 тис.тонн. При цьому, за підсумками сезону експорт заморожених ягід може перевищити 50 тис.тонн, – вважає Федір Рибалко, керівник Української плодоовочевої асоціації (УПОА), – З урахуванням обсягів експорту свіжих ягід, загальний обсяг експорту ягідної продукції може досягти навіть 60 тис.тонн, а сумарна виручка від експорту свіжих і заморожених ягід вперше наблизиться до $ 100 млн. І це, звичайно ж, не межа: розвиток ягідного бізнесу в Україні тільки починається, і перспективи у нас величезні, особливо по лохині, малини, ожині і суниці садовій!».

 

Головним ринком збуту заморожених ягід українського виробництва є Польща, на яку припадає близько 40-45% всіх відвантажень. Однак приріст експорту продукції в Польщу в поточному сезоні не такий істотний, як в Литву і Чехію, які стали закуповувати майже в два рази більше заморожених ягід українського виробництва. Нарощують імпорт з України також Німеччина і Латвія, а ось Італія, Франція і Бельгія дещо знизили обсяги закупівель українських заморожених ягід.

 

Fruit-ukraine.org