Україна наростила імпорт цибулі в 15 разів і стала найбільшим нетто-імпортером регіону - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Україна наростила імпорт цибулі в 15 разів і стала найбільшим нетто-імпортером регіону

Нетипова для України тенденція нарощування імпорту цибулі в першій половині сезону продовжилася і в грудні, повідомляють аналітики EastFruit.

 

За підсумками місяця в країну було ввезено понад 6 тис. тонн цибулі, що в 15 разів перевищує обсяг імпорту в грудні 2017 року і стало рекордом місячного імпорту для першої половини сезону.

 

В цілому ж, з початку сезону (з серпня 2018 року) Україна вже імпортувала 14,2 тис.тонн цибулі, що в 6,4 рази перевищує показники за такий же період попереднього року. Більш того, Україна вже в перші п’ять місяців сезону стала нетто-імпортером цибулі, так як його експорт за цей період досяг всього лише 10,6 тис.тонн. Таким чином імпорт цибулі в Україні перевищував експорт на 3,6 тис.тонн, а Україна стала одним з найбільших покупців цибулі в регіоні, хоча зазвичай була нетто-експортером цих овочів.

 

До речі, слід зазначити, що експорт цибулі з України за перші п’ять місяців сезону-2018/19 також виріс, причому, досить різко – в 3,3 рази. Але слід розуміти, що Україна закуповувала дешевий цибулю в Центральній Азії (Казахстан, Узбекистан, Таджикистан) і в Азербайджані, а продавала на експорт дорогу цибулю в Євросоюз. На даний момент цибуля в центрально-азійських країнах коштує в чотири рази дешевше, ніж в Україні, але ціни на цибулю в Україні як і раніше нижче, ніж в ЄС.

 

Настільки незвичайна ситуація на ринку цибулі зумовлена аномальною спекою і посухою в ключових країнах-експортерах лука Євросоюзу, що також перетворило їх в імпортерів внаслідок неврожаю. Однак в найближчі місяці, коли на ринки почне надходити цибуля з Єгипту та Нової Зеландії, цінова кон’юнктура ринку може змінитися кардинальним чином.

 

Fruit-ukraine.org