У другій половині весни на українському ринку може виникнути дефіцит якісної моркви — УПОА - УПОА Українська плодоовочева асоціація

У другій половині весни на українському ринку може виникнути дефіцит якісної моркви — УПОА

Ситуація на ринку моркви України наразі залишається доволі стабільною. Проте, більшість гравців відзначають суттєве скорочення пропозиції продукції високої якості. Більш того, аналітики Української плодоовочевої асоціації (УПОА) не виключають, що вже у квітні-травні на українському ринку пануватиме дефіцит якісної моркви.

 

“Минулого року в першій половині березня пропозиція моркви на ринку України помітно знизилась, що спровокувало зростання цін, яке, до речі, тривало до кінця сезону. В поточному році більшість фермерів розраховують на повторення такого сценарію, тож деякі з них навіть відмовляються від активних продажів в очікуванні на подорожчання, – коментує ситуацію головний аналітик УПОА Тетяна Смірнова, – Проте варто зазначити, що в поточному сезоні відсоток некондиційної продукції у врожаю значно більший, ніж торік, через погодні негаразди. Підтвердження цьому ми можемо побачити на поличках супермаркетів: у більшості випадків пропонується морква досить невисокої якості. Крім того, фермери вже повідомляють про проблеми зі зберіганням цих коренеплодів, отже не виключно, що вже незабаром покупці будуть відчувати проблеми у придбанні необхідних обсягів моркви високої якості”.

 

При цьому аналітик відмічає, що наразі морква в українських господарствах уже коштує 6-7,5 грн/кг, тобто на 7-9% дорожче, ніж на початку весни 2018 року. Це при тому, що, згідно з офіційними даними, валовий збір цієї продукції в Україні перевищує минулорічні показники.

 

Нагадаємо, що щовівторка компанії-члени УПОА отримують огляд ситуації на плодоовочевому ринку України за тиждень, якій містить в собі оперативні дані щодо змін цін та тенденцій в галузі, а також прогнози на найближчий час. За більш докладною інформацією по Умови вступу до Асоціації, а також про переваги членства звертайтесь за електронною поштою smirnova@fruit-ukraine.org.

 

Fruit-ukraine.org