Потенціал та результат — це різні речі — консультант ФАО з ОАЕ - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Потенціал та результат — це різні речі — консультант ФАО з ОАЕ

Україна є дуже перспективною країною для експорту в країни Близького сходу. Майже все, що тут вирощуєте та виробляєте може бути в потенціалі досить успішно експортовано до цього регіону. Проте варто чітко розуміти, що потенціал та результат — це зовсім різні речі. Питання в тому, чи зможуть українські постачальники в повній мірі реалізувати свій потенціал, або він і залишиться суто гіпотетичним. Про це в рамках фінального тренінгу для участників наймаштабнішої бізнес-місії до країн Близького сходу Fruit&Sweet Trade Ukraine, заявив Шувра Чакраборті, консультант ФАО, Дубай, ОАЕ.

 

Я наприклад вчора був на дегустації українських солодощів. Так, це дійсно смачно, проте, як на мене, занадто солодко. Розумієте, Україна відносно холодна країна у порівнянні з ОАЕ, тобто місцевим споживачам треба більше енергії, щоби, наприклад, грітися взимку. На Близькому сході зовсім інший клімат. Тож в такому варіанті українські солодощі будуть не надто популярні. Але ви можете запропонувати їм те, що їм сподобається, якщо докладете певні зусилля! І саме це стане запорукою вашого успіху, як експортера. Треба продавати те, що треба, а не те, що у вас є!”, – наголошує експерт.

 

При цьому він підкреслює, що ринок Близького сходу може бути вельми перспективним для України і стати стабільним експортним напрямком, враховуючи, що населення регіону стрімко зростає. Головна задача для українських експортерів — почути своїх потенційних покупців, вивчити їх вподобання, врахувати національні та культурні особливості, і адаптувати свій продукт відповідно до цих критеріїв.

 

Преш ніж виходити на ринок Близького сходу ви повинні чітко розуміти, що конкуренція на ньому дуже висока, тож єдина помилка в експортній стратегії може вам дуже дорого коштувати”, – резюмує Шувра Чакраборт.

 

Нагадаємо, що наймаштабніша бізнес-місії до країн Близького сходу Fruit&Sweet Trade Ukraine, яка відбудеться 28 березня в Дубаї (ОАЕ). Організаторами заходу виступають Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО), Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Українська плодоовочева асоціація (УПОА). Партнерську підтримку місії надають EU4Business, Ukrainian Food Valley та Києво-Могилянська бізнес-школа.

 

Fruit-ukraine.org