Відкриття нових ринків для експорту української харчової продукції. Прямуємо на Близький Схід! - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Відкриття нових ринків для експорту української харчової продукції. Прямуємо на Близький Схід!

6 березня на базі Києво-Могилянської бізнес-школи проходить фінальний тренінг для участників наймаштабнішої бізнес-місії до країн Близького сходу Fruit&Sweet Trade Ukraine, яка відбудеться 28 березня в Дубаї (ОАЕ).

 

Організаторами заходу виступають Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО), Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Українська плодоовочева асоціація (УПОА). Партнерську підтримку місії надають EU4Business, Ukrainian Food Valley та Києво-Могилянська бізнес-школа.


«Сьогодні ми обговорюємо вже практичні моменти місії. Перш за все варто підкреслити, що це не виставка, а захід зовсім іншого формату. Наша задача — організувати безпосередню зустріч постачальників з України з потенційними покупцями з Близького сходу. Таким чином місія є більш ефективною за будь-яку виставку!», – каже Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту ФАО.

 

При цьому пан Ярмак підкреслює, що співпраця з партнерами з Близького сходу має певну специфіку і ці нюанси варто розуміти ще до початку місії.

 

«Потрібно розуміти, що напряму з супермаркетами ніхто працювати не буде, але зустрічі з представниками рітейлу надзвичайно важливі, адже саме вони приймають рішення, що буде у них на поличках і дають відповідні вказівки імпортерам», – підкреслює експерт.

 

Також варто зазначити, що в ОАЕ відрізняються навіть категорії покупців. Наприклад, на долю роздрібних продаж припадає лише 20-30% продажів.

 

Але дуже багато готелів, тож у них навіть кейтерінг — це окрема категорія покупців. Крім того, Дубай -це торговий хаб з 30% реекспорту. Є навіть відповідні гуртові ринки, які спеціалізуються саме на реекспорті, і це також варто враховувати”, – констатує Андрій Ярмак.

 

Fruit-ukraine.org