Роздрібні мережі України скаржаться на темпи збуту огірків - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Роздрібні мережі України скаржаться на темпи збуту огірків

Українські роздрібні мережі все частіше відмовляються від закупівлі крупних партій огірків, обґрунтовуючи своє рішення доволі невисоким попитом на цю продукцію з боку кінцевих споживачів. Більш того, темпи збуту огірків гуртовим компаніям також помітно вповільнилися, повідомляють аналітики Української плодоовочевої асоціації (УПОА) з посиланням на гравців ринку.

 

В той же час пропозиція огірків на українському ринку продовжує поступово зростати, адже виборки в місцевих комбінатах збільшуються в тому числі за рахунок встановлення відносно теплої погоди на більшості території країни. Всі ці фактори вже мають негативний вплив на ціноутворення в даному сегменті. Зокрема, якщо ще тиждень тому ціни на огірки в Україні не опускалися нижче 57 грн/кг ($2,12/кг), то вже сьогодні продавці пропонують огірки від 50 і до 59 грн/кг ($1,86-2,19/кг) в залежності від сорту, а продукцію невисокої якості, термін реалізації якої дещо обмежений, вони взагалі ладні відвантажувати від 45 грн/кг ($1,67/кг).

 

Тим не менш відзначимо, що, попри негативний ціновий тренд, наразі огірки на українському ринку коштують майже вдвічі дорожче, ніж наприкінці березня 2018 році. Але в той ж час аналітики УПОА впевнені, що  темпи зниження цін на цю продукцію в Україні будуть тільки прискорюватися, адже все більше комбінатів заявляють про старт реалізації продукції нового обігу.

 

Fruit-ukraine.org