Польща зменшила поставки замороженої суниці, проте збільшила експортну виручку - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Польща зменшила поставки замороженої суниці, проте збільшила експортну виручку

В 2018 році Польща зменшила експорт замороженої суниці в натуральному вираженні. Про це повідомляють аналітики Української плодоовочевої асоціації (УПОА) з посиланням на сайт FreshMarket. Але при цьому спеціалісти Асоціації підкреслюють, що заробити на експорті вказаної продукції польським компаніям вдалося значно більше, ніж в 2017 році.

 

Згідно з даними Головного управління статистики Польщі (GUS), в 2018 році експорт замороженої суниці з Польщі досяг 98,5 тис. тонн, а це на 3% менше, ніж роком раніше. Нагадаємо, що в 2017 році польські експортери відвантажили на зовнішні ринки 101,5 тис. тонн вказаної продукції.

 

Але в той же час, ціна на польську заморожену суницю в 2018 році була вищою, ніж в попередньому році, про що свідчить зростання виручки при зменшенні обсягу. Так, в минулому році експорт польської замороженої суниці в грошовому еквіваленті фіксується на рівні 721,8 млн злотих (169,8 млн євро), тоді як роком раніше поставки цієї продукції на зовнішні ринки принесли Польщі лише 995,9 млн злотих.

 

Головними ринками збуту польської замороженої суниці виступали країни ЄС. На першому місці рейтингу була Німеччина, яка збільшила обсяги закупівлі з 36,3 тис. тонн до 37,6 тис. тонн, що, до речі, дозволило їй закріпитись на позиції лідера. Також в ТОП-3 увійшли Нидерланди та Франція, куди Польща у 2018 році експортувала 11,8 тис. тонн та 10,4 тис. тонн замороженої суниці відповідно.

 

Нагадаємо, що експорт свіжої суниці садоводі з Польщі у 2018 році також суттєво впав і на 35% поступався показникам неврожайного 2017 року.

 

Fruit-ukraine.org