Конкуренція між яблуками та бананами на українському ринку продовжує посилюватись - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Конкуренція між яблуками та бананами на українському ринку продовжує посилюватись

Незважаючи на те, що в Україні як і раніше спостерігається надлишок пропозиції досить недорогих яблук, споживання бананів в країні продовжує активно збільшуватися. Як відзначають аналітики EastFruit, тільки в березні в порівнянні з попереднім місяцем імпорт цих фруктів виріс на 16%.

 

Згідно з останніми звітами фіскальної служби України, в березні імпортери закупили на зовнішньому ринку 27 тис.тонн бананів, що не тільки перевищує показники попереднього місяця, але і на 14% більше, ніж за аналогічний період 2018 року.

 

При цьому важливо відзначити, що такі тенденції зберігаються з самого початку сезону. Так, за перші 7 місяців сезону-2018/19 (вересень-березень) Україна вже імпортувала 168 тис.тонн бананів. Таким чином, у порівнянні з таким же періодом попереднього сезону споживання цих фруктів в країні виросло на 13%.

 

На думку представників Української плодоовочевої асоціації (УПОА), такі тенденції є тривожним знаком для виробників яблук в Україні.

 

«Не секрет, що саме банани є головним конкурентом яблука у фруктовому кошику українця і, як ми бачимо, ця конкуренція тільки посилюється, незважаючи на значну різницю в ціні, – коментує ситуацію Тетяна Смірнова, головний аналітик УПОА, – Справа в тому, що банани , хоч і не вирощуються в Україні, вже давно перестали бути екзотикою для українців. Сформувалась певна культура споживання, в «арсеналі» домогосподарок вже давно з’явилося маса рецептів. Крім того, українці все частіше обирають банани в якості перекусу, оскільки вони «зручніше» з цієї точки зору, ніж яблуко, особливо для дітей, і, безперечно, корисніше, ніж чіпси, шоколадні батончики і інші снеки».

 

При цьому експерт також підкреслює, що збільшення імпорту бананів в Україну сприяє і відносна стабільність на валютному ринку, що дозволяє продавцям уникати різкого цінового перепаду через стрибки курсу гривні.

 

Fruit-ukraine.org