Україна в березні різко скоротила експорт огірків - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Україна в березні різко скоротила експорт огірків

В Україні помітно знизилися темпи експорту огірків. Так, якщо в лютому українські експортери навіть дещо збільшили поставки в порівнянні з січнем, то вже в березні обсяг поставок огірків впав відразу в 6 разів! Про це повідомляють аналітики EastFruit, посилаючись на останні звіти Фіскальної служби України.

 

Згідно з офіційними даними, якщо в лютому українські тепличники відвантажили на зовнішній ринок 262 тонни огірків, то вже в березні обсяг експорту впав до 43 тонн. Як відзначають галузеві експерти, така ситуація була обумовлена цілим рядом причин.

 

«Таке істотне скорочення експорту було цілком очікуваним, враховуючи поточну ситуацію на ринку, – коментує Марія Лакеєва, аналітик EastFruit, – Головною причиною цього стали вельми обмежені вибірки огірка в господарствах через холодну і похмуру погоду. Як результат, експортерам було вкрай складно знайти партії необхідних обсягів. Більш того, брак місцевого огірка трейдери були змушені компенсувати за рахунок імпортної продукції, в тому числі з Польщі, яка активно заходила в Україну ще в кінці березня».

 

Нагадаємо, що в кінці березня-початку квітня Україна навіть імпортувала деякі обсяги огірка з Польщі через брак пропозиції як місцевої продукції, так і турецького огірка.

 

Всього за підсумками першого кварталу поточного року експорт огірків з України склав 526 тонн, що в 3,6 рази поступається показникам за такий же період роком раніше. Нагадаємо, що в січні-березні 2018 року Україна відвантажила на зовнішні ринки 1,9 тис.тонн огірків.

 

Fruit-ukraine.org