Високоякісні саджанці вирощують під Дніпром - врожайні вже першої осені - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Високоякісні саджанці вирощують під Дніпром – врожайні вже першої осені

Будь-яка фантастика сьогодні стає цілком реальною. Наразі навіть з молоденьких, двохрічних саджанців вже восени можна зібрати цілком реальний врожай. Про це фахівцям Української плодоовочевої асоціації (УПОА) розповів Сергій Драп, головний агроном передового розсадника Verbeek Ukraine, який знаходиться за Дніпром в місті Підгороднє –  філії відомої голландської компанії Verbeek.

 

– Як давно ваш розсадник застосовує голландські технології та в чому їх перевага?

 

– Нашому розсаднику вже майже 3 роки. За площею він вже 15 гектарів. Ми вирощуємо сертифіковані безвірусні підщепи та дерева, маємо свій маточник. Ми працюємо за тими ж технологіями, що і компанія Verbeek у Голандiї. Аналогічна і якість.

Матеріал у нас iз сертифікованих голландських розсадників без вірусів та хвороб. На всі саджанці є сертифікати якості.

Наразі в Україні ми вирощуємо саджанці яблуні, але можемо запропонувати інші плодові культури iз наших розсадників в Голандiї та Сербії. Однак ми можемо виростити абсолютно все.

 

– Чи є в Україні перспективи розвитку розсадників?

 

– В Україні наразі майже нема розсадників які пропонують якісний садивний матеріал, який був ви добре розвиненим, ще й мав сертифікати якості. На мою думку, перспективи в цій справі є, адже якісний садивний матеріал є запорукою успіху протягом всього строку життя саду.

 

– Якого типу саджанці ви зараз вирощуєте?

 

– Саджанці типу кніп-баум. Це двохрічний саджанець з однорічною кроною, так як данні саджанці є більш високопродуктивними в перші роки аніж звичайні однорічні.

 

– Яким сортам надаєте перевагу і хто їх обирав?

 

– Наразі у розсаднику маємо різні клони “Гали”. Більш темні. Зараз вони надзвичайно затребувані на ринку. Ще є Ред Делішес, Голден Делішес, Фуджі та Гренні Сміт. Сорти підбираємо з урахуванням ринку та вимог наших клієнтів.

Також ми завжди прислухаємося до порад експертів Verbeek – вони на ринку вже більш ніж 60 років.

 

 

– Як саме допомагають вам колеги з Голландії?

 

– Наші голландські колеги проводять постійний моніторинг ситуації в розсаднику в онлайн режимі, а також приїздять 2 рази на місяць для проведення огляду розсадника.

Саме вони надають консультації та технології з проведення хімічних обробок, удобрення. Перед закладкою нової площі під розсадник ми робимо аналіз ґрунту і виходячи з результатів саме консультанти прописують план удобрення.

 

– Ви казали, що у розсаднику ростуть різні клони “Гали” – наразі “Гала” в пріоритеті?

 

– За кордоном, особливо на Сході, темні сорти “Гали” користуються більшим попитом. Вони і візуально виглядають по-іншому, і за смаком інакші. Однак головне – все ж забарвлення.

 

– Що наразі популярне в Україні?

 

– Багато українських виробників почали орієнтуватись на експорт на ринки Європи, Азії і Близького Сходу, звідси й попит на популярні і затребувані в цих країнах сорти. Це темні, добре закрашені клони “Гали”. Також це Ред Делишес, Голден Делішес, Фуджі та Гренні Сміт.

 

Більшість садівників вже зрозуміли, що саме головне це закласти сад з якісних саджанців, так як сад закладається на 20 – 25 років, але нажаль на мою думку не всі в Україні готові переплачувати за якісні саджанці.

 

При посадці саду саджанцями нашої компанії навесні, в цей же рік будуть яблука, ми рекомендуємо залишити 4-5 на дереві – але це вже врожай! Й це тільки 1-й рік посадки. На другий рік можливо отримати 20 тон з гектару. Через 3 роки – до 60 тон з гектару.

Максимальний врожай можна збирати вже на 4-5 рік.

 

Це і є наша “родзинка” – ми пропонуємо надзвичайно якісний матеріал. Він окуповується вже на другий рік після посадки.

 

Fruit-Ukraine.org