На виробників ягід очікує найскладніший сезон за останні роки - УПОА Українська плодоовочева асоціація

На виробників ягід очікує найскладніший сезон за останні роки

Більшість українських виробників ягід вважають, що поточний сезон буде доволі непростим для більшості учасників ягідного ринку України. Експерти Української плодоовочевої асоціації (УПОА) з’ясували як вплине розповсюдження коронавірусної інфекції COVID-19 та карантинний режим в країні на вітчизняних виробників.

 

Вже зараз виробники лохини повідомляють, що в 2020 році очікується зменшення урожаю цієї ягоди. В першу чергу, на зниження валового збору вплине аномально тепла зима, оскільки частина кущів почали цвісти ще в листопаді-грудні. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив Ярослав Мовчун, співвласник ягідної ферми «Озеряна».

 

«Ще одним фактором, який негативно вплине на виробників ягід є закриття оптових та роздрібних ринків. Більше частина ягід в Україні реалізується саме через ринки, закриття яких може обернутися катастрофою, в першу чергу для тих, хто вирощує суницю садову. А подовження карантину в Україні не додає оптимізму виробникам», – зазначає Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО). Попит на свіжі ягоди вже зараз суттєво зменшується. В умовах карантину, споживачі намагаються як можна рідше відвідувати торгівельні мережі, тому продаж продуктів, що швидко псуються знижується. Наразі все більше людей віддають перевагу таким фруктам як яблука та цитрусові, які можна більше тижня зберігати в домашніх умовах.

 

Більшість учасників ринку заявляють про те, що передбачити подальший розвиток ситуації практично нереально.

 

«Зараз неможливо спрогнозувати подальший розвиток подій, оскільки ситуація з поширенням коронавірусу та запровадженням нових карантинних заходів розвивається вкрай стрімко та непередбачувано. Так, наприклад, наші партнери з Франції повідомили про те, що готові відновити співпрацю з середини квітня. Однак, зважаючи на те, як активно поширюється коронавірус в ЄС в цілому, та у Франції, зокрема, вже зараз є сумніви, що такий розвиток подій є можливим», – коментує ситуацію власник компанії S.B.FrozenFoods та Головний радник з інвестиційних питань УПОА Андрій Жуков.

 

Більше того, експерти УПОА переконані, що навіть зняття карантинних заходів не допоможе відразу відновити збут свіжих ягід.

 

«Вже відомо, що карантин в Україні продовжено до 24 квітня поточного року. Зважаючи на таке рішення, навіть, у випадку, якщо карантинні заходи не будуть продовжені ще раз (що цілком можливо), більшості споживачам буде просто не до купівлі свіжих ягід. Варто пам’ятати, що теперішня ситуація серйозно вдарила по доходах населення, що суттєво вплине і на зниженні купівельної спроможності більшості споживачів. А свіжі ягоди, і без того, аж ніяк не можна вважати дешевим продуктам», – зазначає Катерина Звєрєва, директор з розвитку УПОА.

 

Fruit-Ukraine.org