Ягідне господарство європейського типу в Україні: приклад компанії "Нікдарія" - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Ягідне господарство європейського типу в Україні: приклад компанії “Нікдарія”

ТОВ “Нікдарія – це сучасний ягідний бізнес, який динамічно розвивається з дотриманням кращих міжнародних стандартів та оптимізації всіх процесів.

 

Це бізнес, який поєднує передові технології, цікаві маркетингові підходи та диверсифікаційні стратегії. Це господарство європейського типу, яке займається вирощуванням лохини та спаржі, всього в двох годинах їзди від Києва в напрямку Житомира.

 

ТОВ “Нікдарія”  сертифіковане за GLOBALG.A.P. і GRASP та строго слідкує за тим, щоб відповідати європейським стандартам виробництва і забезпечення умов роботи працівників.

 

– Якщо стисло, то господарство повністю дотримується міжнародних стандартів і оптимізації всіх процесів – від власне вирощування і переробки лохини до комфортності умов праці для співробітників, – зауважує Євген Харлан, комерційний директор підприємства та керівник ягідного напрямку Української плодоовочевої асоціації (УПОА). 

 

У чому унікальність господарства та детальніше про кращі АГРО Практики від ТОВ “Нікдарія”

 

Перш за все, в господарстві “Нікдарія” робота будується на основі прогнозованих та перевірених даних, пише BrandStory.

На господарстві активно використовують статистичні дані погодних умов, які надає метеостанція, завдяки яким  вони можуть  більш точно зпрогнозувати розвиток культур, хвороб та шкідників. Що в свою чергу надає безліч переваг та можливостей:

 

– Метеостанція має функцію “SPRAY OUTLOOK”, яка дозволяє завчасно планувати польові роботи та обприскування культур, що дає змогу заощадити час та вірно розподілити трудові ресурси для виконання робіт.

 

– За даними евапотранспірації, які надає метеостанція, на господарстві  можуть зпрогнозувати витрату вологи рослинами, що дає змогу ефективно використовувати вологу та заощадити до 20% водних та енергетичних ресурсів.

– Завчасне прогнозування заморозків – дає змогу зберегти до 90% врожаю в залежності від сили прогнозованого заморозку та способу протидії негативним температурам в період цвітіння культури.
“Мережа подібних метеостанцій надає більш точні прогнози змін погодних умов, що дає більшу впевненість для виконання та планування польових робіт”, – підсумовує Євген Харлан.

По-друге, це система прослідковуваності продукції від “поля до супермаркету”.

 

Господарство впровадило контроль збору врожаю за допомогою програмного забезпечення. Систематичний збір статистики врожайності та, найголовніше, її  аналіз з кожного гектару, відслідковування зібраного врожаю і умов зберігання на кожному етапі від “поля до супермаркету” – це не просто забаганка керівництва. Це про гроші…

 

Така система прослідковуваності дозволяє: 

Зберегти якість ягоди

“За рахунок автоматичного внесення даних про зібраний врожай ми економимо час на облік, тим самим зменшуємо період часу від збору до охолодження продукту,  що напряму впливає на якість та термін зберігання ягоди”.

Простежити походження кожної одиниці партії

 

“Простежуваність ми розподіляємо на походження (інформацію де товар виготовлено та показуємо історію його переміщення) та розташування (де товар знаходиться на даний момент часу). Щоб зробити це точно, ми присвоюємо унікальний серійний номер кожному товару на рівні окремої упаковки, ідентифікуючи тип товару та його походження. Бази даних збирають та зберігають шляхи переміщення продукту, дозволяючи точно відстежувати кожен товар.

 

Розташування товарів дозволяє кожній зацікавленій стороні визначити поточного власника продукту та шлях, яким повинен був пройти товар, щоб дістатися до свого поточного місцезнаходження”.

Контролювати ефективність збору

 

Контроль ефективності збору врожаю  дає чітке уявлення норми виробітку на одного працівника і більшу ефективність використання трудових ресурсів та зменшує витрати пов’язані з транспортуванням персоналу до 15%.

Також дає можливість працівнику заробити більше грошей за той же час роботи та зменшення фізичної втоми із-за зменшення переміщень із наповненою тарою від місця збирання до точки прийому продукції.

Здійснювати справедливу оплату працівникам за нормою виробітку

 

При прийомі продукції, скануючи ШК з тари та бейджа працівника, інформація автоматично відображається по конкретному працівнику (не можливе ручне втручання). Фіксуючи вагу продукції, програма одразу відображає інформацію по працівнику: сумарний об’єм зібраного за день, ціну збирання одиниці продукції, суму зарплати працівника до видачі. Це підвищує загальну задоволеність працівника та сприяє формуванню його лояльності та бажання і в подальшому працювати на збиранні врожаю в даному господарстві.

 

І “топчік” від агронома ТОВ “Нікдарія” – програма контролю вологості і температури ґрунту

Юрій Белалов, головний агроном підприємства, розповів про практику, що однозначно покращить врожайність  вже у найближчі 1-2 роки:

«Коренева система лохини починається від 10 до 40 см під поверхнею грунту. Коли я поливаю поля, програмне забезпечення показує мені, як вода проходить у ґрунт. Я зупиняю полив на глибині 40 см – немає сенсу мочити ґрунт нижче, адже коріння рослин вже не діставатиме до цієї вологи. Ця система дозволила нам заощадити близько 20% води для поливу, порівняно із минулим роком. Система дозволяє не проливати добрива там, де корінці рослини їх не дістануть. Цьогоріч це обладнання дозволило нам відчутно збільшити зелену масу кущів, збільшити прирости, а отже в наступні 1-2 роки чекаємо на збільшення врожаю на 150-200%».

“Вміла готувати та не вміла подавати” або маркетингові лайв-хаки від “Нікдарії”

 

Цього року ТОВ “Нікдарія” під брендом IBerry запустила “магнетичну” маркетингову кампанію. В цілому, поряд з лохиною тепер “процвітає” спаржа, що є крутим лайв-хаком диверсифікувати ягідний бізнес та забезпечити зайнятість співробітників, що лише сезонно зайняті на зборі лохини. Також вирощування спаржі каталізувало розвиток кооперації з іншими виробниками, що дозволило ТОВ “Нікдарія” закрити контракт з мережею супермаркетів АТБ.

Як впровадити Кращу АГРО Практику від “Нікдарії”?

– “Нікдарія” надає консультації подібним собі невеликим компаніям, які бажають розвиватися в такому ж напрямку;

– “Нікдарія” допомагає налагодити процеси, підказує і розповідає.

Тож результати пілотних проектів із тестування і налагодження систем на Нікдарії будуть поширені серед інших учасників ринку, і Програма USAID АГРО через свій проект BestAgro розраховує, що у «Нікдарії» з’являтиметься все більше послідовників, а СМАРТ системи стануть звичним явищем на українських фермах.