Картопля в Україні стрімко дешевшає: виробники розпродають торішній урожай - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Картопля в Україні стрімко дешевшає: виробники розпродають торішній урожай

Українські виробники картоплі знову мусять знижувати ціни на свою продукцію, повідомляють аналітики проекту EastFruit. На сьогоднішній день на українському ринку відзначається надмірна пропозиція картоплі. Більшість місцевих фермерів прагнуть якнайшвидше реалізувати цю продукцію, оскільки якість картоплі в сховищах продовжує стрімко погіршуватися.

Згідно з даними щоденного моніторингу проекту, зараз оптові ціни на картоплю в Україні зменшилися до 4-10 грн/кг ($0,14-0,34/кг), що в середньому на 18% дешевше, ніж наприкінці минулого робочого тижня. Головною причиною зниження цін на внутрішньому ринку стало збільшення пропозиції як імпортної, так і місцевої картоплі. За словами операторів оптових компаній, зараз на українському ринку пропонується якісна торішня картопля виробництва Польщі. Причому ціни на імпортну продукцію озвучуються у такому самому діапазоні, як і на місцеву картоплю.

При цьому варто зазначити, що на даний момент картопля в Україні вже коштує в середньому на 25% дешевше, ніж на початку квітня 2021 року. При цьому, враховуючи чималі обсяги цієї продукції на ринку, українські фермери не виключають можливості подальшого здешевлення в даному сегменті.