Експорт фруктів - УПОА Українська плодоовочева асоціація

У минулому Україна експортувала до 150 тис. тонн яблук за сезон, але майже весь цей об’єм відвантажувався на російський ринок. Тож, введення Росією ембарго по відношенню до плодоовочевої продукції з України стало без перебільшення переламним моментом для цієї галузі країни. Це спонукало українських фермерів розпочати активний пошук альтернативних зовнішніх ринків збуту. Сьогодні Україна вже експортує до ЄС, Близького Сходу та Південно-Східної Азії. Більш того, в сезоні-2017/18 Україні вдалося збільшити обсяги експорту яблука більш ніж у тричі – до 42 тис. тонн, незважаючи на суттєве падіння власного врожаю в наслідок погодних катаклізмів у другій половині весни.

 

У 2018 році очікується, що в Україні буде близько 120-150 тис. тонн яблук високої якості, доступних для експорту. Тож, українські виробники продовжують пошуки нових закордонних партерів та надалі вивчають перспективні зовнішні ринки.

 

Активно розвивається і сектор ягід. Україна вже займає третю сходинку найбільших експортерів малини в Європі. Крім того, Україна щорічно нарощує свою присутність на світовій арені лохини та досить стрімко розширює географію постачання цієї продукції. Загалом щорічно Україна експортує близько 55 тисяч тонн свіжих, заморожених та сушених ягід, що дозволяє їй входити до переліку країн з найбільш динамічно зростаючим виробництвом та експортом ягід у світі.

 

Більшість українських виробників ягід вже сертифіковані за HACCP та GlobalGAP. Завдяки цьому вони можуть успішно працювати з покупцями з ЄС та інших розвинутих країн. Крім того, Україна є основним експортером органічних ягід.