Підсумки зустрічі першої кооперативної експортної платформи - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Підсумки зустрічі першої кооперативної експортної платформи

В зустрічі, що відбулася 27 березня 2018 року в м. Вінниця взяли участь понад 30 учасників з 11 областей України

Серед учасників були не тільки виробники яблук, але й виробники та експортери овочів, ягід, а також провідні агрономи-практики яблучного бізнесу та провідні експерти-практики з експорту свіжої плодоовочевої продукції. Підсумовуючи статистику учасників, ми будемо лише про виробників яблук.

Зацікавленість в кооперації висловили 26 підприємств-виробників яблук, більшість з яких має сертифікати GlobalGAP або знаходиться в процесі отримання.

Ці підприємства спільно вирощують близько 140 тис. тонн яблука на рік, маючи потенціал виробництва більше 180-200 тис. тонн, оскільки чимало садів ще не вступило в повне плодоношення.

Вже зараз підприємства-учасники забезпечені сховищами майже на 60% від потужності виробництва, та активно інвестують у власні лінії для зберігання продукції.

В рамках дискусії, що тривала понад 4 години, було вирішено розпочати створення кооперативу, та визначити обсяги сортів та клонів яблука, що можуть успішно експортуватися, та розробити спільні підходи до вирощування, збирання та зберігання цих сортів.

Модерував дискусію економіст інвестиційного департаменту ФАО Андрій Ярмак. Він же розповів про досвід кооперації в молочному та зерновому секторах України, про глобальні тенденції яблучного ринку, та про перспективи різних ринків збуту яблука (ЄС, Близький Схід та Південно-Східна Азія).

З доповіддю про потенціал ринку Південно-Східної Азії виступив керівник УПОА Федір Рибалко, а його доповідь доповнив Олександр Пахно.

Надихаючу та дуже практичну доповідь про потенціал кооперації в Україні зробив консультант ФАО Том О’Каллаган.

Про своє бачення розвитку даного бізнесу та можливі перші практичні кроки розповів керівник ініціативної групи Денис Сазонов.

Дуже практичні поради щодо специфіки вирощування яблук для експорту на віддалені ринки розповіли Євгеній Найченко та Ніна Дмитраш.

Платформа лишається відкритих для всіх, хто зацікавлений в експорті плодоовочевої продукції найвищої якості та готовий розглядати співпрацю з колегами, як спосіб підвищення добробуту кожного.

Fruit-Ukraine.org