Поляки прогнозують різке збільшення виробництва яблук в 2018 році і низькі ціни - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Поляки прогнозують різке збільшення виробництва яблук в 2018 році і низькі ціни

Згідно оцінок одного з найбільш авторитетних експертів садівництва Польщі професора Еберхарда Макоша, Польща в поточному році збере близько 4,5 млн. тон яблука, що буде новим рекордом виробництва. Такою інформацією він поділився під час міжнародної конференції по садівництву в Любліні.

При цьому, на думку професора, більше половини цього яблука піде на переробку, і ціни на промислове яблуко будуть невисокими.

Обсяги експорту, на думку професора Макоша, сягнуть 1,3 млн. тон, але експортувати продукцію буде не так просто.

Експерт також обіцяє нелегкий сезон для виробників яблук низької якості. Як приклад, він наводить ситуацію в сезоні 2016/17 років, коли Польща зібрала 4 млн. тон. Тоді лише 25% яблука принесло прибуток, а 75% продавалися по ціні, що була нижче собівартості виробництва. В цьому році, на його думку, ситуація погіршиться.

Українські садівники, на думку фахівців УПОА, також відчують негативний вплив від збільшення конкуренції на Європейському ринку яблук, за умови, що не буде особливих природних катаклізмів. Єдиний спосіб утримати ціни для нас – це різке збільшення обсягів експорту якісного яблука, особливо на ринки Південно-Східної Азії, де ціни на цю продукцію є досить високими.

Саме тому, УПОА є ініціатором створення кооперативної експортної платформи, яка вже в поточному сезоні може почати відвантажувати яблука на експорт.

Fruit-Ukraine.org