Україна наростила експорт яблук в 3,2 рази за сезон 2017/18 – УПОА - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Україна наростила експорт яблук в 3,2 рази за сезон 2017/18 – УПОА

За інформацією аналітиків EastFruit, експорт яблука з України в першому півріччі 2018 року досяг 24 тис. тонн, збільшившись в 3,9 рази в порівнянні з першим півріччям 2017 року. Він приніс Україні $ 8,2 млн. доларів валютної виручки, або в 5,3 рази більше, ніж в 2017 році.

Більш різке зростання виручки в порівнянні з обсягом експорту було обумовлене більш високим рівнем цін на яблуко в Європі внаслідок збитку від заморозків навесні 2017 року і зниження врожаю яблук в регіоні.

Цікаво також відзначити, що експорт яблук в першому півріччі 2018 року був вище, ніж у другому півріччі 2017 року на 38%, що свідчить про подальший розвиток інфраструктури зі зберігання і доробки яблука, а також про зростання якості української плодоовочевої продукції.

Керівник Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Федір Рибалко відзначає, що загальний експорт яблук за сезон 2017/18 років збільшився в 3,2 рази і перевищив 40 тис. тонн.

«Вперше після введення ембарго на поставки фруктів до Росії, Україна експортувала понад 40 тис. тонн яблука, що є підтвердженням того, що наше яблуко може конкурувати за якістю і на значно більш вимогливих ринках, ніж російський», говорить Федір Рибалко.

«У новому сезоні Україна збере рекордний урожай яблука преміальної якості, тому наша асоціація вже майже рік активно працює над просуванням нашого яблука на ринки Південно-Східної Азії за підтримки ФАО і ЄБРР, готуючись експортувати значно більші обсяги продукції в більшу кількість країн. Ми оцінюємо перспективи експорту в сезоні 2018/19 років в 100-140 тис. тонн, однак розуміємо, що досягти таких показників нам буде складно, тому що у нас поки занадто мало досвіду в організації системного експорту яблук у віддалені країни, а ринок ЄС в цьому році буде максимально насичений», продовжує експерт.

Аналітики EastFruit підкреслюють, що географія експорту яблук з України в попередньому сезоні була найширшою за всю історію українського експорту. При цьому в новому сезоні вона може ще більше розширитися. Однак ціни на яблуко, за нашими прогнозами, будуть помітно нижче, ніж в сезоні 2017/18 років, а внутрішня ціна на яблуко в Україні може впасти до рекордного низького рівня, якщо оцінювати її в доларах США або євро.

Fruit-Ukraine.org