Україна експортувала рекордний обсяг яблука в липні - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Україна експортувала рекордний обсяг яблука в липні

В липні 2018 року з України було експортовано 1,4 тис. тон яблука, що є новим рекордом доля цього місяця і говорить про значний прогрес українських садівників в розвитку інфраструктури садівничого бізнесу.

Як правило, запаси яблука в Україні вичерпуються вже в травні, після чого на ринку присутні, переважно, яблука з Польщі та інших країн ЄС. В цьому ж році українські садівники не тільки забезпечили внутрішній ринок яблуком в середині літа, а й успішно його експортували.

Порівняно з липнем минулого року, експорт яблука з України зріс в 7,6 разів, а імпорт яблука скоротився в 9 разів. Отже, вперше в липні Україна була нетто-експортером яблука.

Звичайно, потрібно зауважити, що більшість фермерів очікували на значно вищі ціни на яблуко в цей період. Адже всі знали про те, що врожай яблука в ЄС в 2017 році різко знизився, та й українські садівники зібрали менше якісного яблука. Це призвело до того, що виробники притримували яблуко до самого травня, створюючи штучний дефіцит, який сприяв підвищенню цін, а в травні почали реалізацію, що призвело до зниження цін.

В червні та липні ціни були не такими високими, як садівники сподівалися, бо на ринку продавалася рекордна кількість ягід, ціни на які були також рекордно низькими. Саме тому фермери вимушені були шукати можливостей реалізації яблука за кордом, що сприяло експорту.

Якщо в 2017 році за травень-липень з України було експортовано всього 200 тон яблука, то в поточному році за той самий період вивезли майже 7 тис. тон, або в 35 раз більше!

В цілому ж, за сезон 2017/18 років, експорт яблука з України перевищив 42 тис. тонн і став рекордним.

Нагадаємо, що УПОА запрошує всіх виробників на конференцію “Яблучний бізнес України 2018”, що відбудеться наступного тижня в Кам’янці-Подольскому, щоб обговорити перспективи цін на яблуко та можливості його експорту.

Fruit-Ukraine.org