Ціни на якісну цибулю в Україні досягли історичного максимуму в розпал збирання - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Ціни на якісну цибулю в Україні досягли історичного максимуму в розпал збирання

Українські фермери активно підвищують ціни на якісну цибулю, причому, подорожчання продукції відбувається в умовах сезонних збиральних робіт. Про це повідомляють аналітики Української плодоовочевої асоціації (УПОА). При цьому експерти підкреслюють, що в результаті таких коригувань ціни на цибулю в Україні вже досягли рекордних показників за всю історію незалежності країни.

 

Зокрема, тільки з початку поточного тижня цибуля високої якості на українському ринку подорожчала на 15-20%. Уже сьогодні виробникам вдається вести відвантаження по 4,5-6 грн / кг ($ 0,16-0,21 за кг), тоді як ще тиждень тому покупці відмовлялися укладати угоди дорожче 5 грн / кг ($ 0,18 за кг).

 

Нетипове для періоду збору врожаю зростання цін експерти УПОА аргументують декількома факторами. Перш за все, позитивний ціновий тренд підігрівається інформацією про можливий дефіцит якісної цибулі в другій половині сезону-2018/19. Причиною цьому послужив той факт, що через несприятливі погодні умови в нинішньому році помітно зріс відсоток некондиційної продукції в загальному валовому зборі. Крім того, пропозиція якісної цибулі досить обмежена, оскільки таку продукцію фермери закладають в сховища. Крім того, зростання цін провокує і активізація закупівельної діяльності з боку перекупників, які розпочали закладання цибулі на зберігання.

 

Як результат, вже на даний момент якісна цибуля в Україні коштує в середньому в 1,5 рази дорожче, ніж в першій половині вересня 2017 року. При цьому, фермери планують і далі підвищувати ціни, з огляду на збільшення попиту.

 

Як зазначає Тетяна Смірнова, головний аналітик Української плодоовочевої асоціації (УПОА), нетипове зростання цін на цибулю в період масового збирання вже мало місце бути в Україні восени 2015 року, коли на ринку також спостерігалася перспектива нестачі продукції високої якості.

 

«Однак, тоді якісну цибулю фермерам не вдавалося відвантажувати дорожче 4,6 грн / кг. Більш того, той сезон став одним з найскладніших для багатьох українських виробників, а особливо для перекупників, які в підсумку до кінця весни змушені були продавати цибулю на 20-30% дешевше, ніж купували її», – коментує ситуацію експерт.

 

Для тих же фермерів, які в період збирання утримувалися від продажів і закладали весь обсяг на зберігання, причому, нерідко, навіть ту продукцію, яка не підлягала закладці, сезон також став збитковим. Заробити тоді змогли тільки ті господарства, які змогли зберігати цибулю до другої половини весни, причому, в основному, за рахунок підвищеного попиту з боку імпортерів з Румунії та Молдови.

 

Fruit-Ukraine.org