Україна - найдинамічніший постачальник фруктів і ягід на ринок Польщі - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Україна – найдинамічніший постачальник фруктів і ягід на ринок Польщі

У сезоні 2017/18 років (червень-травень) Україна експортувала в Польщу свіжих і перероблених фруктів, ягід і горіхів на суму $ 56 млн. Таким чином обсяг поставок плодово-ягідної продукції з України в Польщу подвоївся всього за два роки, повідомляють аналітики EastFruit.

 

Більш того, Україна увійшла в десятку найбільших постачальників фруктів і ягід на ринок Польщі, нарівні з такими країнами, як Нідерланди, Іспанія, Німеччина, Італія, Еквадор, Туреччина, Бельгія, Португалія і Греція, та обійшла за обсягами експорту таких провідних світових експортерів плодоовочевої продукції як Франція і Чилі.

 

Основним товаром, який Україна поставляє до Польщі, є заморожені ягоди. Перш за все це малина, а також дикоросла чорниця, лохина, ожина і суниця садова (полуниця). Питома вага цієї категорії в поставках становив близько 69%. Також в минулому сезоні різко зріс експорт до Польщі слив та інших кісточкових фруктів. Крім того, з України в Польщу поставляється досить багато горіхів і свіжих ягід. Деякі з цих ягід є сировиною для польських заморозчіков, які знаходяться поблизу кордону з Україною. Після цього вказана продукція реекспортується в інші країни світ вже як польська.

 

Негативна тенденція в постачаннях відзначалася лише по кавуну і дині, що частково було пов’язано з дефіцитом продукції на внутрішньому ринку в минулому році внаслідок занадто короткого сезону і сплеску внутрішнього споживання після популярності «баржі з кавунами». Однак уже в цьому сезоні можливе відновлення експорту.

 

Проте найцікавішим фактом можна вважати поставку 58 тонн яблук з України в Польщу. Це не були яблука для переробки, а саме фрукти для свіжого ринку. Особливість навіть поки незначних об’ємів  постачання яблук з України в Польщу полягає в тому, що Польща є найбільшим виробником і експортером цієї продукції в Європі. Більш того, Польща багато років поспіль поставляла яблуко на ринок України. Однак, на даний момент, українські виробники усвідомили, що можуть конкурувати з Польщею не тільки за ціною, але і за якістю.

 

Голова Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Федір Рибалко прогнозує, що в сезоні 2018/19 років поставки фруктів з України на польський ринок продовжать рости. Перш за все, в черговий раз виросте експорт заморожених ягід. Також варто очікувати збільшення експорту свіжих ягід, кавунів, динь і навіть яблук, незважаючи на перспективи рекордного урожаю яблук в Польщі.

 

Fruit-Ukraine.org