Ціни на яблуко впали недостатньо? Експорт яблука з України продовжує знижуватись - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Ціни на яблуко впали недостатньо? Експорт яблука з України продовжує знижуватись

За інформацією аналітиків EastFruit, ситуація з експортом яблук з України стає загрозливою. В умовах перевиробництва цих фруктів, яке оцінюється в 150-200 тис.тонн, і критично низьких цін на них, експорт яблук продовжує знижуватися в порівнянні з минулорічними показниками.

 

Зокрема, за жовтень 2018 року з України було експортовано всього 2,2 тис.тонн яблука або на 42% менше, ніж в тому ж місяці 2017 року. Таким чином експорт яблук за перші чотири місяці поточного сезону склав всього лише 7,6 тис.тонн, і вже був нижчий за минулорічний за цей же період на 7%. Якщо ж врахувати, що досить суттєва частина експорту яблука припадала на промислове органічне яблуко для переробки, то ситуація і зовсім виглядає критичною.

 

«Жалюгідна ситуація з експортом яблука з України є наслідком недооцінки виробниками тих реальних ринкових загроз, про які ми попереджали ще з другої половини 2017 року. Навіть в 2018 році багато виробників могли адаптувати технології для вирощування яблука, яке б могло «доплисти» до Азії, але не зробили цього, в надія, що «якось воно само продасться», – говорить Андрій Ярмак, керівник проекту розвитку українського експорту і економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО). – Крім застарілих сортів і технологій, великою проблемою українських садівників є також величезна взаємна недовіра, що призводить до відсутності кооперації між ними, нерозуміння важливості інвестицій в маркетинг, а також в системний експорт продукції».

 

На сьогоднішній день невеликі українські господарства не можуть продати яблуко хорошої якості і перспективних сортів навіть по 2,5 грн / кг (менше 10 центів США), в той час як виробники,якы вчасно інвестували в маркетинг і технології, можуть отримати в 5-6 разів вищу ціну.

 

«З огляду на, що активний період продажів яблука на ринку України закінчується в травні, надлишковий обсяг цієї продукції потрібно реалізувати всього за сім місяців», – каже Федір Рибалко, керівник Української плодоовочевої асоціації (УПОА). – Тому ми робимо все можливе, щоб допомогти українським фермерам якнайшвидше знайти покупців яблука на різних ринках збуту. Свою участь в торговому форумі 5-го грудня вже підтвердили найбільші імпортери яблука з Індії, Сінгапуру, Малайзії, Арабських країн і країн Європейського союзу. Всього ми очікуємо від 10 до 15 імпортерів, з якими всі бажаючі, за умови наявності запасів яблук експортної якості, зможуть зустрітися і провести переговори».

 

Детальну інформацію про форум можна знайти за посиланням https://www.fruit-inform.com/ru/conferences/fvu2018/exportforum

 

Також УПОА на цьому тижні працює в Швеції і проводить зустрічі з найбільшими скандинавськими імпортерами яблука, а на початку 2019 роки планує провести цілий ряд торгових форумів по яблукам, ягодам, черешні, овочам та інших товарів плодоовочевої групи.

 

Fruit-ukraine.org