ЄС зібрав найменший врожай цибулі з 2006 року - УПОА Українська плодоовочева асоціація

ЄС зібрав найменший врожай цибулі з 2006 року

Виробництво цибулі в Євросоюзі в сезоні-2018/19 впало до найнижчого показника з 2006 року. Про це повідомляють аналітики Української плодоовочевої асоціації (УПОА) з посиланням на інформацію німецького агентства AMI. При цьому експерти підкреслюють, що в поточному сезоні Нідерланди втратили першість серед європейських країн по обсягах виробництва цибулі. Натомість, лідером стала Іспанія, яка є фактично єдиною країною ЄС, якій вдалося зібрати більше цибулі, ніж торік.

 

Зниження валового збору перш за все спричинила несприятлива погода, адже після рясних дощів у другій половині весни вже влітку плантації потерпали від спеки та засухи. Крім того, площа під цибулею в Євросоюзі в поточному році скоротилася на 3%, що також негативно вплинуло на обсягах виробництва.

 

В результаті, європейські аграрії в сезоні-2018/19 зібрали усього 5,16 млн. тонн цибулі, а це на 15% менше за результати попереднього року. Нагадаємо, що в сезоні-2017/18 валовий збір цибулі в ЄС сягнув 6,108 млн тонн і став найбільшим за останнє десятиліття.

 

Зазначимо, що найбільш різке зменшення виробництва спостерігається в Нідерландах. Фермері цієї країни зібрали лише 860 тис.тонн цибулі, що на 35% поступається минулорічним показникам і є найгіршим результатом з 2003 року. При чому, через таке значне падіння валового збору Нідерланди втратили звання лідера по обсягах виробництва цибулі в ЄС.

 

В той же час пальму першості перехопила Іспанія, адже саме ця країна спромоглася збільшити виробництво цибулі, зібравши 1,431 млн. тонн цієї продукції, або на 10% більше, ніж торік.

 

«Бронза» залишилась за Польщею, незважаючи на те, що ця країна зібрала на 14% менше цибулі, ніж в сезоні-2017/18, а саме 575 тис.тонн.

 

Валовий збір у Німеччині та Великобританії зменшився на 27%: ці країни зібрали 396 тис.тонн та 332 тис.тонн цибулі відповідно.

 

В той же час у Франції виробництво цибулі сягнуло лише 280 тис.тонн, тобто скоротилося на 14%.

 

Fruit-ukraine.org