За тиждень томати в Україні поборожчали більш ніж на чверть через проблеми з поставками - УПОА Українська плодоовочева асоціація

За тиждень томати в Україні поборожчали більш ніж на чверть через проблеми з поставками

Перебої з поставками томата на український ринок з Туреччини через несприятливі погодні умови провокують зростання цін на цю продукцію в Україні, повідомляють аналітики проекту EastFruit.

 

За інформацією учасників ринку, на даний момент томати крупним оптом пропонуються в Україні по 42-43 грн/кг ($ 1,52-1,56 / кг), що в середньому на 26% дорожче, ніж тижнем раніше. Для порівняння, в кінці минулого робочого тижня ціни на томат озвучувалися в межах 32-35 грн / кг ($ 1,16-1,27/кг), і продавці повідомляли про стабільні темпи збуту.

 

Стрімкому зростання цін на томати сприяє відразу кілька факторів. Як зазначалося вище, пропозиція турецького томату помітно скоротилося, оскільки терміни його дозрівання через прохолодну і дощову погоду істотно упольвільнішали. Крім того, таку тенденцію експерти пов’язують з тим фактом, що практично всі вітчизняні комбінати завершили сезон реалізації тепличного томату. На додаток, з наближенням новорічних свят, попит на томати постійно зростає.

 

З огляду на це більшість учасників ринку не виключають можливості і подальшого зподорожчання в даному сегменті як мінімум до того моменту, коли кількість пропозицій продукції зможе повністю задовольнити попит. Проте, варто додати, що, незважаючи на подорожчання, сьогодні томати в Україні коштують в середньому на 16% дешевше, ніж в той же період минулого року. Нагадаємо, що рік тому ціна на цю продукцію озвучувалася в межах 48-55 грн/кг.

 

EastFruit