Туреччина стає конкурентом України на експортному ринку свіжого десертного яблука - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Туреччина стає конкурентом України на експортному ринку свіжого десертного яблука

За даними аналітиків EastFruit, за перший квартал сезону 2018/19 років (серпень – липень) Туреччина швидше за інші країни нарощувала експорт яблука. За перші три місяці сезону з Туреччини було експортовано 70,2 тис. тонн яблука, що в 2,3 рази перевищувало обсяги експорту яблука за той же період попереднього року. У натуральному вираженні експорт зріс на 39,2 тис. тонн. Таким чином Туреччина стає досить серйозним конкурентом для України і Молдови на ринку свіжого десертного яблука.

 

Зростання поставок яблука з Туреччини в новому сезоні було обумовлене зростанням відвантажень в Сирію, Ірак і Саудівську Аравію. Варто відзначити також збільшення експорту до Туркменістану, Лівію і ОАЕ. А ось Росія знизила імпорт яблук турецького виробництва в першому кварталі сезону через надлишкову пропозицію яблука місцевого виробництва і збільшення пропозиції яблук з Молдови, Сербії та реекспортного європейського і українського яблука. Звертає на себе увагу також активізація попиту на турецьке яблуко з боку країн Субсахарної Африки.

 

Повідомляється, що Туреччина входить в десятку найбільших світових експортерів яблука, активно нарощуючи експорт. У сезоні 2017/18 років Туреччина експортувала 192 тис. тонн яблука, а головними ринками збуту для неї були Ірак, Росія, Сирія, Індія і Саудівська Аравія. Значні обсяги яблука турецького виробництва були експортовані також до Йорданії, Кіпру, Лівії, ОАЕ, Туркменістану, Грузії, Ізраїлю і Малайзії.

 

UkraineFood.org