Підказка для України: за рахунок яких сортів Польщі вдається збільшувати експорт яблука? - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Підказка для України: за рахунок яких сортів Польщі вдається збільшувати експорт яблука?

Головною перевагою Польщі перед Україною в експорті яблука є наявність потужної інфраструктури сортування та пакування яблука, а також більш агресивний маркетинг продукції і більш дешева логістика поставок свіжого десертного яблука до Скандинавії, Великобританії і країн ЄС.

 

Про це повідомляє проект EastFruit.

 

У той же час перевагою України є можливість вирощувати більш широкий спектр сортів яблука і отримувати преміальну якість найбільш цінних сортів цих фруктів. Ще одна перевага України полягає в більш доступній і швидкій логістиці для експорту яблука до країн Близького Сходу та Азії.

 

Польські експортери яблука, незважаючи на безліч проблем, продовжують успішно нарощувати експорт продукції завдяки своїй агресивній ціновій політиці. За даними проекту, в серпні-вересні 2018 року з Польщі було експортовано майже 55 тис. тонн яблука (більше, ніж з України за весь попередній сезон), що перевищувало обсяг експорту 2017 року на 42% або 16 тис.тонн.

 

Зазначається, Польща, як і Україна, не має доступу до найбільшого ринку збуту яблука Європи, яким є Росія. Тож дуже важливо розуміти, які ж країни забезпечують приріст експорту яблука Польщі.

 

Так, на першому місці за темпами приросту імпорту яблука з Польщі в перші два місяці сезону був Єгипет. У цю країну Польща продала 4,2 тис. тонн яблука в серпні-вересні і продовжувала нарощувати обсяги експорту в жовтні і листопаді 2018 року. Роком раніше в аналогічний період експорт яблук до Єгипту з Польщі становив всього 0,3 тис.тонн.

 

 

До речі, найбільшим ринком збуту польського яблука в перші місяці сезону залишалася Німеччина, яка знизила імпорт на 8%, але закупила 14,1 тис. тонн свіжого яблука в Польщі. При цьому учасники ринку вважають, що частина продукції закуповувалася для подальшої переробки на яблучний концентрат. Зниження обсягів імпорту яблука Німеччиною з Польщі обумовлено різким зростанням внутрішнього виробництва в 2018 році.

 

 

На другому місці за обсягами приросту імпорту яблука з Польщі була Голландія, куди було експортовано в 2,6 рази або на 2,8 тис. тонн більше продукції за перші два місяці. Замикає трійку лідерів Франція, яка закупила у багато разів більше яблука з Польщі, так як роком раніше практично його не імпортувала в цей період.

 

 

Також суттєво зросли поставки польського яблука в звітному періоді до Казахстану, Швеції, Фінляндії, Кіпру, Великобританії, Йорданії, Монголії, Іспанії, Італії, Саудівської Аравії, Данії, Норвегії і Болгарії.

 

UkraineFood.org