Польща зібрала навіть менше овочів, ніж очікувалось - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Польща зібрала навіть менше овочів, ніж очікувалось

Головне управління статистики Польщі (GUS) опублікувало фінальні дані виробництва овочів в країні, згідно з якими польські фермери зібрали навіть менше овочів, ніж прогнозувалось у вересні. Про це повідомляють аналітики Української плодоовочевої асоціації (УПОА) з посиланням на сайт FreshMarket.

 

Зокрема, у 2018 році валовий збір овочів в Польщі склав 4,1 млн. тонн, а не 4,2 млн. тонн, як очікувалось раніше. Таким чином, виробництво овочів в країні в поточному сезоні знизилось на 10%.

 

Найбільш суттєве скорочення врожаю спостерігається у сегменті цибулі — одразу на 15% по відношенню до результату 2017 року. Згідно з остаточними підрахунками, польські фермери зібрали навіть на 10 тис.тонн менше цієї продукції, ніж прогнозувалось восени, а саме — 565 тис.тонн.

 

Виробництво моркви та буряку знизилось на 12% та 11% відповідно та склало 730 тис.тонн та 300 тис.тонн. Зазначимо, що урожай буряку в результаті став таким, як і очікувалось, а ось валовий збір моркви на 10 тис.тонн поступається тим прогнозам, що було озвучено у вересні.

 

Тим часом, виробництво білоголової капусти знизився одразу на 50 тис.тонн по відношенню до попередніх прогнозів і сягнуло лише 900 тис.тонн. Таким чином, урожай цієї культури поступається минулорічним показникам на 10%. Валовий збір цвітної капусти скоротився на 8%, – до 220 тис.тонн, що, тим не менш, відповідає попереднім очікуванням.

 

Найменш суттєве зниження виробництва спостерігається в сегменті огірків та томатів відкритого ґрунту — лише на 2% і 1% відповідно. Як зазначено в остаточних звітах Управління, урожай огірків зафіксовано на рівні 245 тис.тонн, а томатів — 253 тис.тонн.

 

Решта обсягів приходиться на овочі категорії “Інші”, виробництво яких скоротилося на 11% і склало 900 тис.тонн.

 

Fruit-ukraine.org