Туреччина збільшила експорт яблук більш ніж удвічі і стала серйозним конкурентом для України та Молдови - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Туреччина збільшила експорт яблук більш ніж удвічі і стала серйозним конкурентом для України та Молдови

За даними аналітиків EastFruit, за перший квартал сезону-2018/19 (серпень – липень) Туреччина швидше за інші країни нарощувала експорт яблука. За перші три місяці сезону з Туреччини було експортовано 70,2 тис.тонн яблука, що в 2,3 рази перевищує обсяги експорту яблука за той же період попереднього року. У натуральному вираженні експорт зріс на 39,2 тис.тонн. Таким чином Туреччина стає досить серйозним конкурентом для України і Молдови на ринку свіжого десертного яблука.

 

Зростання поставок яблука з Туреччини в новому сезоні обумовлене збільшенням відвантажень в Сирію, Ірак і Саудівську Аравію. Варто відзначити також зростанная експорту до Туркменістану, Лівії і ОАЕ. А ось Росія знизила імпорт яблук турецького виробництва в першому кварталі сезону через надлишкову пропозицію цих фруктів місцевого виробництва і збільшення пропозиції яблук з Молдови, Сербії та реекспортного європейського і українського яблука. Звертає на себе увагу також активізація попиту на турецьке яблуко з боку країн Субсахарной Африки.

 

Туреччина входить в десятку найбільших світових експортерів яблука, активно нарощуючи поставки на зовнішні ринки. У сезоні-2017/18 Туреччина експортувала 192 тис.тонн яблука, а головними ринків збуту для неї були Ірак, Росія, Сирія, Індія і Саудівська Аравія. Значні обсяги яблука турецького виробництва були експортовані також до Йорданії, Кіпру, Лівії, ОАЕ, Туркменістану, Грузії, Ізраїлю та Малайзії.

 

Fruit-ukraine.org