Запаси яблуко Голден Делишеc у ЄС майже на 40% менші за минулорічні, а яблук Айдаред удвічі більші, ніж рік тому — WAPA - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Запаси яблуко Голден Делишеc у ЄС майже на 40% менші за минулорічні, а яблук Айдаред удвічі більші, ніж рік тому — WAPA

Яблука сорту Голден Делишеc (Golden Delicious) традиційно є лідером за обсягами зберігання у країнах ЕС. Проте наразі у сховищах європейських фермерів знаходиться майже на 40% менше яблук цього сорту, не дивлячись на те, що загальні запасі перевищують минулорічні показники. Про це повідомляють аналітики Української плодоовочевої асоціації (УПОА) з посиланням на дані Всесвітньої асоціації виробників яблук та груш (WAPA).

 

Так за підрахунками експерті Асоціації, на 1 листопада 2018 року на зберіганні у європейських компаній було 643 тис.тонн яблук сорту Голден Делишеc. Для порівняння, на таку ж дату роком раніше ці показники сягали 1,028 млн тонн.

 

Більш того варто зазначити, що запаси яблук сорту Гала (Gala), який займає друге місце рейтингу, також менші за минулорічні. Згідно з оновленими даними WAPA, на початку листопада у країнах ЄС загалом зберігалося 535 тис.тонн цих яблук, що на 16% поступається результатам минулого року.

 

В той же час запасі яблук Айдаред (Idared) та Джонаголд (Jonagold) майже удвічі більші за минулорічні і сягають 442 тис.тонн та 359 тис.тонн відповідно.

 

Усього ж на зберіганні у європейських садівників на 1 листопада поточного року налічувалось 4,239 млн тонн яблук різних сортів, що на 3% більше, ніж на аналогічну дату 2017 року та є одним з найвищих показників для цього періоду мінімум за останні 10 років. Рекордним же результатом є показник 2016 року, коли на 1 листопада запаси яблук у ЄС складали 5,367 млн тонн.

 

Fruit-ukraine.org