Українська плодоовочева асоціація ініціює переговори щодо скасування імпортного мита на українські яблука в Єгипті - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Українська плодоовочева асоціація ініціює переговори щодо скасування імпортного мита на українські яблука в Єгипті

Єгипет є одним з найбільших ринків збуту для яблука на Близькому Сході. Однак на тлі безмитного режиму імпорту яблука з Польщі, українські постачальники цих фруктів не можуть конкурувати за ціною, адже змушені платити високі ввізні мита.

 

Тому вже зараз Українська плодоовочева асоціація (УПОА) звернулася до уряду України з проханням сприяти проведенню переговорів з цією країною щодо скасування імпортного мита на яблуко, адже єгипетські цитрусові потрапляють в Україну без сплати мита.

 

«Єгипет вже є найбільшим торговим партнером України на Близькому Сході. Щорічно Єгипет імпортує з України сільськогосподарської продукції на півтора мільярда доларів США, що робить Україну третім найбільшим постачальником сільгосппродукції і продуктів харчування в Єгипет. Ми вважаємо, що українському уряду варто перейматися не тільки доступом України на ринок яблук Єгипту, але ініціювати переговори про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) з цією країною, яка може стати найважливішим «хабом» для доступу української продукції на ринки всього регіону», каже Федір Рибалко, директор УПОА.

 

Щорічно, за оцінками аналітиків EastFruit, Єгипет ввозить від 200 до 450 тис. тонн свіжого яблука, що робить його дуже привабливим ринком збуту для української продукції. За оцінками УПОА, надлишок десертного яблука на українському ринку в сезоні-2018/19 складе не менше 150 тис. тонн. Це потенційна виручка для країни на рівні $ 100 млн., а єгипетські імпортери дуже сильно зацікавлені в закупках українського яблука. Більш того, логістика буде дешевою, тому що можна використовувати зворотний транспорт при поставках єгипетських цитрусових в Україну.

 

Відзначимо також, що УПОА, ФАО і ЄБРР проведуть тренінг з експорту свіжих фруктів на ринки країн Близького Сходу, ознайомитися з деталями якого можна за цим посиланням.

 

Тренінг передує найбільшому торговому форуму Fruit Trade Ukraine – Middle East, який відбудеться в Дубаї 28 березня 2019 року. В рамках форуму будуть організовані зустрічі з найбільшими імпортерами фруктів, овочів, ягід, горіхів і харчових продуктів на основі плодоовочевої продукції з країн Близького Сходу.

 

Fruit-ukraine.org