Польща вже посіла третє місце серед покупців українського яблука в ЕС - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Польща вже посіла третє місце серед покупців українського яблука в ЕС

Якщо ще нещодавно пропущення експертів ФАО про перспективи поставки свіжого яблука з України на ринок Польщі призводили до дуже нервовою реакції серед польських садівників, то вже в листопаді це стало дійсність, пише проект EastFruit.

 

Як показують попередні експортні дані за цей місяць 2018 року, Польща почала імпортувати українське яблуко для потреб свіжого ринку.

 

Більш того, Польща посіла третє місце серед найбільших імпортерів свіжого яблука з України серед країн Євросоюзу після Болгарії та Швеції, а на її частку довелося трохи більше 1% експорту десертних яблук – близько 80 тонн. Протягом місяця було зроблено кілька таких поставок, що підтверджує задоволеність польських імпортерів в якості українського яблука. При цьому торгові джерела підтверджують, що це було саме яблуко високої якості, яке призначалося для свіжого ринку, адже фактична експортна ціна на нього була приблизно в два рази вище середньої оптової ціни на яблуко на ринках Польщі і України.

 

У той же час, на думку аналітиків EastFruit, не можна виключити, що українське яблуко не було реалізовано на внутрішньому ринку Польщі, а призначалося для реекспорту в інші країни ЄС. Адже завдяки кліматичним умовам, Україна має можливість вирощувати більш широкий асортимент сортів і отримувати максимально повну забарвленість червоних сортів яблука.

 

Експорт українського десертного яблука на ринок Польщі навіть у такому порівняно невеликому обсязі є знаковим для ринку, оскільки саме зараз Польща намагається впоратися з рекордним урожаєм яблук в історії, і ціни там найнижчі за весь час існування яблучного бізнесу. За перші два місяці сезону-2018/19, Польща імпортувала на 67% менше яблука, ніж сезоном раніше.

 

Fruit-ukraine.org