Україна відкрила для себе ринок волоського горіха Японії і уже посіла шосте місце в рейтингу постачальників - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Україна відкрила для себе ринок волоського горіха Японії і уже посіла шосте місце в рейтингу постачальників

Україна у 2018 році відвантажила першу пробну партію волоського горіха на ринок Японії, повідомляють аналітики EastFruit. Більш того спеціалісті підкреслюють, що, за попередніми оцінками, якість продукції була досить високою, тож постачальники очікують, що вже незабаром експорт українського волоського горіха до Японії може стати регулярним.

 

За оцінками EastFruit, тільки у 2018 році Японія витратила на імпорт волоського горіха близько $190 млн, що на 33% перевищує показники попереднього року. Більш того, у 2017 році в даному сегменті також було зафіксовано суттєве зростання.

 

Варто відзначити, що в наразі Україна вже посіла шосте місце в списку країн-постачальників волоського горіху до Японії. А це, наголошують експерти, дуже важливе визнання, адже японські байєри вельми обережно підходять до вибору закордонних партнерів, навіть якщо мова йде про пробні партії.

 

За оцінками аналітиків Української плодоовочевої асоціації (УПОА), Японія може стати прекрасною альтернативою Близькому Сходу та ЄС, які наразі є основними експортними напрямками не тільки для України, а й для Молдови. Адже ці ринки останнім часом насичені якісним волоським горіхом з США.

 

США можуть запропонувати споживачам більш дорогий сортовий горіх, в той час, як Україна та Молдова постачають здебільшого несортовий горіх, який менше цінується”, – кажуть експерти, але при цьому додають, що зростання виробництва в Україні відбувається саме в сегменті сортового волоського горіху. Тож, вже можна повною мірою починати звертати увагу на більш вимогливі в плані якості ринки збуту.

 

Нагадаємо, що в 2018 році валовий збір волоського горіха в Україні, за оцінками гравців ринку, виріс на 20-30% і перевищив 120 тис. тонн. У сусідній Молдові врожай сягнув лише 40 тис. тонн, але, рівень внутрішнього споживання в цій країні набагато менший. В результаті, навіть не дивлячись на те, що Україна та Молдова залишаються лідерами з експорту волоського горіха у шкарлупі, виробники цих країн вважають сезон-2018/19 досить непростим. Більш того, у Молдові деякі фермери навіть відмовлялися від збору врожаю, вважаючи це недоцільним, через низькі ціни.

 

Fruit-ukraine.org