Українським виробникам вже сьогодні варто замислитись над ринками збуту овочів у наступному сезоні - УПОА - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Українським виробникам вже сьогодні варто замислитись над ринками збуту овочів у наступному сезоні – УПОА

Високі ціни на овочі борщового набору в Україні можуть різко знизитися в сезоні-2019/20, повідомляють порталу EastFruit в Українській плодоовочевої асоціації (УПОА), оскільки для цього є безліч передумов. Тому вже зараз фахівці УПОА радять українським фермерам задуматися про системний експорті своєї продукції, не дивлячись на те, що ціни внутрішнього ринку на даний момент вище, ніж ціни в інших країнах.

 

«Ми чуємо від багатьох учасників ринку про плани по розширенню виробництва продукції під 2019 рік, хоча лише деякі з них мають чітке уявлення про ринки збуту овочів. Крім того, вже традиційно, високі ціни попереднього сезону змушують багатьох дрібних вироюників розширити площі під овочами. Також вони залучать в галузь чимало новачків з інших, неовочевих сегментів агробізнесу, де не буває таких цінових коливань, як на ринку овочів, – каже Федір Рибалко, керівник УПОА, – Це, за нашими оцінками, може призвести до істотного зниження цін на продукцію після початку збирання овочів і картоплі нового врожаю в 2019 році, а найбільш істотне зниження буде спостерігатися навесні 2020 року, коли виявиться, що запаси продукції більше, ніж потреби внутрішнього українського ринку».

 

Фактично, якщо прогнози фахівців збудуться, то в овочевому секторі може наступити повторення ситуації, яку ми сьогодні бачимо на ринку яблук: ціни вдвічі нижче, ніж торік, а перспектив продати всю продукцію для тих, хто завчасно не подбав про експорт, практично немає.

 

За даними експертів Проекту розвитку експорту продуктів з доданою вартістю з України, хорошим ринком збуту для українських овочів міг би стати Близький Схід. Зокрема на даний момент, за даними керівника проекту і економіста інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Ярмака Андрія, роздрібні ціни на картоплю в ОАЕ складають від $1 до $1,5 за кг.

 

 

«Хорошим попитом користуються переважно білі сорти картоплі, яка то догож повинна бути митою або просто чистою, без ґрунту. При цьому картопля може продаватися як в сітках, так і навалом, і за нєї український постачальник може отримати в Україні до 10 грн/кг», – коментує свою думку представник ФАО, – Ще більш привабливим сегментом для поставок в регіон є мита морква, ціни на яку в середньому на 20-30 центів вище, ніж на картоплю, і яку зараз масово ввозять з далекої Австралії. Ми впевнені, що Україна могла б поставляти моркву на цей ринок досить успішно, при наявності продукції відповідної якості, особливо в період з вересня по лютий. Регіон також зацікавлений в імпорті білої і жовтої цибулі з України, ціни на яку зараз навіть вище, ніж на моркву».

 

Чудова нагода для пошуку покупців в цьому регіоні випаде всім бажаючим вже 28 березня в рамках торгового форуму Fruit Trade Ukraine. Формат форуму – надати можливість українським постачальникам провести прямі переговори з ключовими імпортерами фруктів, ягід, горіхів і овочів, а також з мережами супермаркетів з країн Близького Сходу.

 

 

Захід отримав підтримку, як провідних мереж супермаркетів і імпортерів, таких як Carrefour, LuLu Group, Abu-Dhabi Coop, Al Maya Group, Aswaaq, так і таких організацій, як ФАО, ЄБРР, EU4Business, УПОА, Міністерства економрозвитку і торгівлі, Міністерства закордонних справ України , Українського офісу по просуванню експорту та посольств України в країнах Близького Сходу.
 

Fruit-ukraine.com