Через певні помилки деякі фермери вирішили відмовитися від вирощування малини – Кунунін - УПОА Українська плодоовочева асоціація

Через певні помилки деякі фермери вирішили відмовитися від вирощування малини – Кунунін

В минулому сезоні виробники малини, в тому числі і органічної, зробили чимало помилок в стратегії та плануванні ведення бізнесу, через що деякі з них вже в поточному році прийняли рішення відмовитись від вирощування цієї ягоди. Про це в ході свого виступу на бізнес-форумі «Органічний ягідний бізнес: помилки 2018 року та перспективи 2019 року» заявив Борис Кукунін, засновник ягідного виробництва «Золота ягода». В той же час експерт впевнений, що багатьох з цих помилок можна було уникнути.

 

«Однією з головних проблем минулого сезону була нестача сезонних робітників, особливо в піковий період збору. Проте можу сказати з власного досвіду, що така ситуація в деякій мірі є наслідком неправильної співпраці власника господарства з людьми. Наприклад, у нас такої катастрофічної ситуаціє не було, адже ще попереднього сезону ми платили робітникам достатньо, щоб вони захотіли працювати і в цьому сезоні. Більш того, ми нерідко навіть залучали кошти з певних резервів, аби тільки платити людям нормальну платню», – ділиться досвідом фермер.

 

При цьому, вже в сезоні 2019 року пан Кукунін планує зробити акцент на розвитку власної інфраструктури господарства, в тому числі – на забезпеченні сезонних робітників житлом, харчуванням тощо.

 

В той же час, окрім дефіциту робочої сили, проблемами минулого ягідного сезону було нестача оборотної тари в тому числі через брак оборотних коштів, а також несприятливі погодні умов.

 

Fruit-ukraine.org